FreshMail.pl

KARAIBY

REJSY po KARAIBACH

Karaiby, to rozległy i niezwykle różnorodny region. Najbardziej popularne kierunki rejsów to Martynika i Brytyjskie Wyspy Dziewicze (British Virgin Island – BVI). Inne, to Grenada i Belize.

REJSY z MARTYNIKI

Na Martynice jest najwięcej jachtów. Stąd zaczynają się rejsy na południe, odwiedzając po drodze wyspy St. Lucię oraz St.Vincent i przepiękne Grenadyny. Jest to rozległy rejon. Same Grenadyny nie są już tak rozproszone. A na Grenadynach dotrzeć trzeba na kultowe już kotwicowisko Tobago Cays. Postój tam pozostaje w pamięci na długo. Poza tym rejon nie jest ucywilizowany w sposób jaki znamy z Europy. Mnóstwo tam zatok, w których stoi się wyłącznie na kotwicy lub na boi. Na ląd warto się wybrać aby zobaczyć to co stworzyła natura (wulkany i wodospady) oraz człowiek (ogrody botaniczne, kolonialne miasteczka, destylarnie rumu).

Ceny rejsów z Martyniki zaczynają się od 1040 EUR/osoba/7 dni.

REJSY po Brytyjskich Wyspach Dziewiczych Odmiennie Martyniki jest na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (BVI). Odległości między wyspami są zdecydowanie mniejsze co sprzyja bardzo spokojnym i relaksowym w zamierzeniu rejom. Wyspy są mocno rozczłonkowane, różnorodne i w większości górzyste. Jak Virgin Gorda ze szczytem na 408 mnpm lub zupełnie płaskie jak Anegada, wystająca z morza na… 8 mnpm. Niektóre krajobrazy przypominają Seszele, np. The Baths (wyspa Virgin Gorda) i a inne właściwe są Karaibom z pływającym barem w The Bight (Norman Island). Rejon wspaniały na niespieszną żeglugę z dziećmi. Rejsy zaczynają się na Tortoli. Ceny rejsów na BVI zaczynają się od 1145 EUR/osoba/7 dni
REJSY z GRENADY Dzięki unikalnej kombinacji francuskiej i angielskiej kultury, egzotycznych kwiatów i rzadkich owoców, bogatej historii i dobrze przyprawionej żywności, Grenada jest znana jako “Island of Spice.” Jest to także brama do dziewiczych terenów Grenady, które obiecują jedne z najlepszych do żeglowania rejonów na Karaibach. Choć z pewnością możesz natychmiast wyruszyć w rejs dalej, warto odkryć Grenadę. Przeżyć odkrywanie wiekowych fortów, które chroniły niegdyś wyspę od ataków z morza; wędrować przez deszczowe lasy i pływać wśród raf koralowych. Na Grenadzie warto zobaczyć St George’s – największe miasto i stolica wyspy, które dzięki mieszance stojących obok siebie pastelowych kreolskich domów z XIX wieku i XVIII-wiecznych domów francuskiej prowincji, jest kwintesencją kolonialnych Karaibów. Drugie miejsce warte zobaczenia, to Grand Anse – najsłynniejsza plaża Grenady i jedna z największych w całym archipelagu Antyli. Rozciąga się na długości ponad kilometra i zachwyca opalizującym białym piaskiem. Ceny rejsów na Grenady zaczynają się od 1010 EUR/osoba/7 dni.

REJSY z KUBY “Kuba – wyspa jak wulkan gorąca” (aut.Zbigniew Sztaba). Któż nie kojarzy tej piosenki? A jak tam jest? No właśnie tak! Latynoskie tańce, słońce, wokół błękitna woda, a na lądzie pozostałości epoki kolonialnej, które tak dobrze znamy ze zdjęć i uśmiechnięci ludzie. Kuba to jedna z największych wysp Morza Karaibskiego. W trakcie rejsu warto zobaczyć:

  • Cayo Largo wyspa z archipelagu Canarreos, powstała ze skruszałych koralowców
  • Cayo Rosario cisza spokój i rafa koralowa
  • Cayo Contiles rezerwat gryzoni Hutias, podobnych do nutrii. Poza tym małpy i iguany
  • Bahia de Conchinos – zatoka Świń, która wbrew nazwie jest urocza.

Poza tym na lądzie:

  • Havana stolica. Mnóstwo tu miejsc ciekawych i malowniczych jak choćby Bar Hemingway’a, w którym pijał Mojito, promenada Malecon, na której wieczorami gwarno i 35-matrowa wieża Camara Oscura, z której roztacza się widok na Havanę.
  • Cienfuegos stąd startują rejsy, a oprócz tego miasto jest znane ze swojej pięknej architektury kolonialnej, odrestaurowanej. Zdobyło nawet miano Perły Karaibów. Warte uwagi miejsca to katedra, łuk triumfalny przy parku Jose Marti, bulwar del Prado (najdłuższym na Kubie) oraz wodospad El Nicho w naturalnym parku El Topes de Collantes.
  • Trynidad jedno z trzech najstarszych miast na Kubie. Odnowione i bajecznie kolorowe. Z okresu plantacji trzciny cukrowej pozostały rezydencje plantatorów i nazwa jednej z dolin – Dolina Cukrowa.
  • Santiago de Cuba dawna stolica wyspy. Warto odwiedzić Muzeum Dawnej Kuby i muzeum rumu Bacardi.
  • Prowincja Pinar del Rio – to miejsce uprawy tytoniu i lokalizacji fabryk z tym związanych. Można przy okazji zobaczyć jak wygląda produkcja najsłynniejszych na świecie cygar – Cohiba.

Ceny rejsów z Kuby zaczynają się od 925 EUR/osoba/7 dni.

Inne kierunki rejsów na Karaibach: Antigua Niemal 90 km linii brzegowej i 365 plaż, czyli codziennie można spędzić czas na innej. Okoliczne rafy tworzą piękne turkusowe laguny. Antigua jest gospodarzem wielu prestiżowych regat na światowym poziomie dzięki wiejącym tu stale pasatom. Gwadelupa Wyspa w kształcie motyla, to mieszanka francuskiej i karaibskiej gościnności, a jej znakiem rozpoznawczym są piękne plaże, pełen wyrafinowania styl francuski i luzu styl kreolski. Ta mieszanka sprawia, że odwiedzający szybko czują się tutaj jak u siebie. St.Martin Jedna wyspa o dwóch nazwach: Sint Maarten w rękach Holendrów (południe)  i Saint Martin – Francuzów (północ). Jest to ciekawe dla odwiedzających, gdyż obie są wyraźnie kulturowo odmienne, ale każda ma domieszkę karaibskiego luzu.  

Martynika

Grenada

Kuba

Brytyjskie Wyspy Dziewicze,

Zapisz się na nasz newsletter

Raz na dwa tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje z pokładu Blue-Sails. Piszemy o ciekawych akwenach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów...

FreshMail.pl