Rejs Corsica Dream Premium North 8 dni / 7 nocy

REJS corsica dream premium North 8 dni / 7 nocy

Cena: od 1565 EUR do 2275 EUR. Zależy od terminu. Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.

  • Zakwaterowanie w klimatyzowanej kabinie dwuosobowej z prywatną łazienką
         (Klimatyzacja w godzinach od 8.00 do 22.00)
  • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
  • Napoje podczas posiłków (wino stołowe i woda), lokalne aperitify (poncz, rum, sok owocowy)
  • Obsługa załogi: 2 osoby (kapitan, steward / kucharz)
  • 2 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
  • Materiały eksploatacyjne do jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
  • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
  • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski,

Dzień 1: Ajaccio
Zaokrętowanie późnym popołudniem około 18. Następnie krótki rejs do Sainte Barbe (w zatoce Ajaccio) kolacja na pokładzie jachtu.

Dzień 2: Ajaccio – Sagone – Cargese
Po śniadaniu w zależności od panujących warunków meteorologicznych wypłyniemy do zatoki Sagone lub Cargese. Sagone to mała wioska rybacka ukryta na końcu dużej zatoki, otoczona długą białą piaszczystą plażą. Kilka kilometrów dalej położona jest miejscowość Cargese, na którą składa się port i wioska. Historia Cargese sięga czasów antycznych, miejscowość była grecką kolonią. Po obiedzie popołudnie spędzimy na zwiedzaniu Cargese.

Dzień 3: Sagone / Cargese – Golfe de Porto – Girolata
Po śniadaniu popłyniemy wzdłuż wybrzeża, którego postrzępione brzegi i głębokie zatoczki. Zobaczymy Cala di Pal słynące z kamiennych totemów. Na obiad zacumujemy w zatoczce zwanej Swimming Pool, otoczonej skałami. Po obiedzie będziemy mogli cieszyć się pływaniem kajakiem, bądź nurkowaniem z rurką. Po obiedzie popłyniemy do Les Calanques de Piana. Tam będziemy podziwiać niesamowite formacje skalne z pomarańczowego i różowego granitu. Następnie udamy się do Zatoki Porto jednego z zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec dnia udamy się do Zatoki Girolata jednego z cudów Korsyki. Tam spędzimy noc.

Dzień 4: Girolata – Calvi
Po śniadaniu wyruszymy do rezerwatu przyrody Scandola. Ze swoim dzikim wybrzeżem, rafami i wysepkami jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Korsyce. W obrębie rezerwatu dozwolone jest cumowanie jedynie w ciągu dnia. Podczas zwiedzanie będziemy mogli ponurkować z rurką i podziwiać podwodne klify oraz bogactwo ryb zamieszkujących te wody. Po obiedzie wypłyniemy do Calvi. Calvi przez wieki znajdowało się pod panowaniem genueńskim. Uliczki tutaj tętnią życiem wraz ze swoimi barami i restauracjami. Oddalając się wąskimi uliczkami w głąb miasta dotrzemy do wspaniałej cytadeli. Noc spędzimy na kotwicy w tutejszej marinie. 

Dzień 5: Calvi – Golfe de La Revallata – Girolata
Rano wolny czas wykorzystamy na zwiedzanie Calvi, następnie popłyniemy do Zatoki La Revellata gdzie będziemy mogli cieszyć się pływaniem, nurkowaniem, oraz wycieczkami na kajaku. Po obiedzie popłyniemy na południe od Cakvi gdzie krajobraz staje się bardziej dziki. Dominuje strome wybrzeże z czerwonego granitu. Z pokładu jachtu najlepiej jest zwiedzać rezerwat przyrody Sandola i jego pięknego wulkanicznego wybrzeża, który został ukształtowany przez wodę i wiatry. Płynąc dalej na południe zobaczymy Girolate małą rybacką wioskę jedno z ostatnich miejsc do którego nie prowadzą drogi z głębi wyspy. Nad wioską dominuje strażnica z XVII wieku zbudowana przez Genueńczyków. Noc spędzimy na kotwicy w Cala Muertta lub Cala Vechchia.

Dzień 6: Zatoka Girolata – Capo Rosso – Cala Di Palù – Sagone / Cargèse
Dzień rozpoczniemy od opłynięcia Capo Rosso i podziwiania roztaczających się z jachtu pięknych widoków. Następnie dopłyniemy do Cargese – typowego portu, który stał się znanym śródziemnomorskim kurortem. Będziemy tam mogli do woli pływać i relaksować się.

Dzień 7: Zatoka Sagone – Zatoka Ajaccio
Rano pożeglujemy w zatoce Sagone, a po obiedzie pożeglujemy w kierunku Ajaccio, gdzie urodził się Napoleon Bonaparte. Będziemy mogli zwiedzić miasto późnym popołudniem.

Dzień 8: Ajaccio
Zejście z pokładu około godziny 9.00


Katamaran LAGOON 620
6 kabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Więcej o Lagoon 620

 

 

Ajaccio