Rejs Corsica Dream Premium south 8 dni / 7 nocy

REJS corsica dream premium south 8 dni / 7 nocy

Cena: od 1205 EUR do 2345 EUR. Zależy od terminu. Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.

  • Zakwaterowanie w klimatyzowanej kabinie dwuosobowej z prywatną łazienką
         (Klimatyzacja w godzinach od 8.00 do 22.00)
  • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
  • Napoje podczas posiłków (wino stołowe i woda), lokalne aperitify (poncz, rum, sok owocowy)
  • Obsługa załogi: 2 osoby (kapitan, steward / kucharz)
  • 2 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
  • Materiały eksploatacyjne do jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
  • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
  • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski,

Dzień 1: Ajaccio
Zaokrętowanie późnym popołudniem około 18. Następnie krótki rejs do Sainte Barbe (w zatoce Ajaccio) kolacja na pokładzie jachtu.

Dzień 2: Ajaccio – Valenco
Rano wypłyniemy do zatoki Valenco, której piękno opisaną w tekstach wielu korsykańskich piosenek. Na obiad zacumujemy w Porto Pollo następnie pożeglujemy wśród raf Taravu gdzie będziemy mieli okazję popływać wpław i kajakiem, a także ponurkować. Znajdują się tu wspaniałe miejsca do nurkowania z rurką. Następnie udamy się w drogę zatoki Campo Moro. Początkowo była to prosta wioska rybacka, na którą składało się kilka domów z szarego granitu. Znajduje się tam klika barów, restauracji i sklepów. Będziemy mogli zwiedzić twierdzę położoną na cyplu. Twierdza została całkowicie odrestaurowana i jest przykładem architektury fortecznej typowej dla genueńczyków.

Dzień 3: Golfe de Valenco – Senetose
Płynąc do Sentose będziemy mogli podziwiać piękno otaczającego nas krajobrazu. Obiad zjemy w cumując w zatoce Arana. Następnie będziemy mieli czas zakosztować nieco sportów wodnych. Po tych przyjemnościach wypłyniemy w kierunku Bonifacio. Całe wybrzeże za Aculą jest pocięte małymi fiordami, które będziemy oglądać żeglując. Na cyplu Rocapina stos kamieni wygląda jak leżący lew. Późnym popołudniem dotrzemy do Bonifacio perły południowej Korsyki. Samo wejście do portu w Bonifacio robi ogromne wrażenie ponieważ dominuje tam ogromny klif, na tym klifie usytuowane jest ufortyfikowane miasto. Jego mieszkańcy mówią, że według Odysei, znajdowało się tu jedno z miejsc do których dotarł Odyseusz wracając spod Troi. W porcie Bonifacio spędzimy noc na kotwicy.

Dzień 4: Bonifacio – Archipelag Lavezzi
Po śniadaniu wypływamy w kierunku wysp Lavezzi. To miejsce sprawia tak pierwotne wrażenie, że będzie nam się wydawać, że cofnęliśmy się do epoki kamienia. Ten ciekawy zakątek jest schronieniem dla rzadkiego gatunku mew gniazdujących w skałach. W turkusowych wodach archipelagu będziemy mogli podziwiać niezliczone ilości ryb. Głazy piętrzące się na wyspach, tworzą małe przytulne wnętrza, których ściany wypolerowała erozja. Po obiedzie będziemy mieli okazję wykorzystać czas wolny na aktywny morski wypoczynek. Na noc dopłynimemy do wyspy Piana, która jest rezerwatem przyrody wody wokół niej są tak czyste, że można podziwiać biel piasku, który znajduje się na dnie morza, na głębokości jakichś 3 lub 4 metrów.

Dzień 5: Calvi – Ile Piana – Anse de Rocapina
Po śniadaniu leniuchowanie i czerpanie radości z nurkowania w przejżystych wodach wokół wyspy Piana. Po obiedzie popłyniemy w kierunku Rocapiny położonej w małej zatoczce, przy której dominuje kamienny lew.

Dzień 6: Anse de Rocapina – Golfe de Valenco – Propriano
Po śniadaniu poranek upłynie pod znakiem leniuchowania i pływania, aż do obiadu. Po obiedzie wypłyniemy do Propriano, który jest typowym korsykańskim portem. Miasto jest urocze i niezbyt zatłoczone, nawet w szczycie sezonu. Nocleg na cumach przy brzegu Propriano.

Dzień 7: Propriano – Ajaccio
Tuż po śniadaniu wypłyniemy w kierunku Ajaccio. Obiad zjemy przy pięknej plaży, gdzie później będziemy mogli spędzić czas wolny, nurkując, pływając kajakiem, lub po prostu leniuchując. Następnie popłyniemy już bezpośrednio do Ajaccio. Późnym popołudniem będziemy mogli zwiedzać pełne historii, tętniące życiem miasto narodzin Napoleona Bonaparte. 

Dzień 8: Ajaccio
Zejście z pokładu około godziny 9.00


Katamaran LAGOON 620
6 kabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Więcej o Lagoon 620