MALEDIWY

REJSY na MALEDIWACH

To jedyny taki kraj na świecie!  Na południe od Indii rozsypane są bajkowe wyspy. Tysiące małych wysp tworzących atole. A konkretnie, Malediwy to 1190 wysp na Oceanie Indyjskim wystających niespełna 2m nad poziom morza. Najważniejszy z atoli, to Atol Male ze stolicą Male – najmniejszą stolicą świata.

Rejs BAA & RAA Premium

Rejs BAA & RAA Premium

11 dni / 10 nocy

Cena: od 1568  EUR.
Zależy od terminu.
Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Katamaran: Lagoon 620, Dream 60

 • Zakwaterowanie w klimatyzowanej dwuosobowej kabinie z łazienką (A/C w eksploatacji od 08.00 do 22.00)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Obsługa załogi: 3 osoby (kapitan, steward / kucharz, pomocnik kapitana)
 • 3 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
 • Materiały eksploatacyjne dla jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
 • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
 • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania i kajak morski
 • OPCJONALNIE: Day Use Hotel: Po rejsie możliwy dostęp do Hulhule Hotel z przechowalnią bagażu, dostęp do basenu (ręcznik plażowy w cenie), drink powitalny i transfer na lotnisko za dopłatą
 

Dzień 1: Hulhumale – Kuda Bandos Sand Bank
Rejs rozpoczyna się o godzinie 14. Z Hulhumale płyniemy do piaszczystego brzegu Kuda Bandos, gdzie do końca dnia można cieszyć się z uroków pływania, nurkowania i odpoczywać na plaży.

Dzień 2: St. Kuda Bandos Sand Bank – Kuda Wataru – Nocny rejs
Po śniadaniu i godzinnym rejsie dopłyniemy do miejscowego baru, do obiadu można odpoczywać na plaży, pływać i nurkować. Po obiedzie jacht przepłynie do Boduhithi Finolhu gdzie znajduje się świetne miejsce do pływania kajakiem. Następnie jacht popłynie do pobliskiej laguny gdzie zjemy kolację podziwiając jej widok. Po kolacji rozpoczynamy nocny rejs w kierunku Atolu Goidhoo gdzie dotrzemy o 6:30 rano.

Dzień 3: Shahjahan Sand bank (Atol Goidhoo) – Innafushi
Po nocnym rejsie docieramy do Shahjahan gdzie znajduje się nurkowy raj, przy odrobinie szczęścia można nurkować w towarzystwie największych płaszczek. Plaża Shahjahan słynie z białego drobnego piasku.

Dzień 4: Muthaafushi (Atol Baa)
Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Muthaafushi, która jest piękną niezamieszkałą wyspą gdzie można wybrać się na spacer. Noc spędzimy na kotwicy przy tej wyspie.

Dzień 5: Maarikilu (Atol Baa)– Meedhoo – Atol Raa
Po śniadaniu popłyniemy na kolejną bezludną wyspę Maarikil, gdzie można podziwiać różnorodność tropikalnej roślinności oraz bogactwo życia w wodach laguny. Następnie  krótkim rejsem popłyniemy do Meedhoo gdzie znajduje się tętniąca życiem miejscowość w której spędzimy noc. 

Dzień 6: Kotte Faru – Vandhoo –Rasmaadhoo Island (Atol Raa)
Po śniadaniu popłyniemy na bezludną wyspę Kotte faru. Po obiedzie popłyniemy do kolejnej niesamowitej wyspy Vandhoo. Późnym popołudniem popłyniemy na wyspę  Rasmaadhoo, gdzie znajduje się spokojna malownicza wioska.

Dzień 7: Dhoragail – Gemana Finolhu (Atol Raa)
Po śniadaniu dopłyniemy do niezamieszkałej wyspy Dhoragail gdzie spędzimy czas na eksploracji wyspy, nurkowaniu, plażowaniu i pływaniu kajakiem. Po obiedzie popłyniemy do Gemana Finolhu słynącej z pięknej rafy koralowej. Noc spędzimy na lagunie Gemana Finolhu.

Dzień 8: Funadhoo , Unoodhoo, Royal Island (Atol Baa)
Po śniadaniu popłyniemy do Funadhoo gdzie możemy cieszyć się eksploracją tej dziewiczej laguny. Następnie popłyniemy do kolejnej przepięknej wyspy Unoodhoo gdzie możemy podziwiać naturalne piękno i bogactwo jej życia morskiego. Noc spędzimy na kotwicy przed Royal Island.

Dzień 9: Royal Island – Eydhafushi (Atol Baa) – Nocny rejs
Po śniadaniu popłyniemy na piaszczystą Royal Island gdzie możemy cieszyć się z doskonałych warunków do nurkowania na rafie koralowej lub zrelaksować się na plaży. Po obiedzie odwiedzimy piękną spokojną wioskę Eydhafushi. Kolacja będzie podana na jachcie. O północy wypłyniemy w kierunku Atolu North Male.

Dzień 10: Eriyadhoo lub Cuculu (Atol Nord Male)
Po śniadaniu popłyniemy na wyspę Eriyadhoo lub Cuculu gdzie możemy cieszyć się nurkowaniem na przepięknej rafie koralowej. O godzinie 18 dopłyniemy do bazy Hulhumale.

Dzień 11: Zejście na ląd w Hulhumale o godzinie 7 rano.

** Podczas pobytu na Royal Island Resort i Eriyadhoo klienci mogą korzystać jedynie z centrum nurkowego.

 

 

Katamaran LAGOON 620
6 kabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Więcej o Lagoon 620

 

Katamaran DREAM 60
6 kabin z łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)
Więcej o Dream 60

Rejs Maldives Dream Premium

Rejs Maldives Dream Premium

8 dni / 7 nocy

Cena: od 1188 EUR.
Zależy od terminu.
Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Katamarany: Lagoon 620 lub Dream 60

 • Zakwaterowanie w klimatyzowanej dwuosobowej kabinie z łazienką (A/C w eksploatacji od 08.00 do 22.00)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Obsługa załogi: 3 osoby (kapitan, steward / kucharz, pomocnik kapitana)
 • 2 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
 • Materiały eksploatacyjne dla jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
 • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
 • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania i kajak morski
 • OPCJONALNIE: Day Use Hotel: Po rejsie możliwy dostęp do Hulhule Hotel z przechowalnią bagażu, dostęp do basenu (ręcznik plażowy w cenie), drink powitalny i transfer na lotnisko za dopłatą

Dzień 1: Hulhumale Lagoon – Eyboodhoo Lagoon (Południowy Atol Male)
Zaokrętowanie w lagunie Hulhumale o godzinie 14:00 Po obiedzie wyruszymy w kierunku Eyboodhoo Lagoon. Gdy dotrzemy na miejsce zjemy kolację na pokładzie z widokiem na lagunę.

Dzień 2: St. Eyboodhoo Lagoon – Sexy Beach Sand Bank (Południowy Atol Male) – Bodukashihura (Atol Ari)
Po śniadaniu i godzinnym rejsie dopłyniemy do rajskiego miejsca z białym piaskiem nazywanym Sexy Beach znajdziemy tam czas na pływanie, nurkowanie, relaks na plaży, albo pływanie kajakiem. Następnie popłyniemy na bezludną wyspę Bodukashihura otoczoną rafą koralową, gdzie będziemy mogli podziwiać bogactwo podwodnego świata. Noc spędzimy na jachcie.

Dzień 3: Bodukashihura – Meerufenfushi – Dhiggiri (Atol Ari)
Po śniadaniu popłyniemy w kierunku jednej z najpiękniejszych wysp na Malediwach – Meerufenfushi osłoniętej przez małą lagunę. Następnie popłyniemy na prywatną wyspę Dhiggiri gdzie podczas spaceru po plaży będziemy mogli zbierać piękne muszle. W planach też wodne szaleństwa, pływanie, nurkowanie, pływanie kajakiem. Kolację zjemy w bufecie na plaży.

Dzień 4: Dhiggiri – Alikoi Rah Sand Bank – Raiy Dhiggaa (Atol Ari)
Po śniadaniu krótki rejs w kierunku Alikoi Rah Sand Bank, gdzie będziemy mogli cieszyć się urokami pięknej piaszczystej plaży. Następnie w porze obiadu popłyniemy na kolejną prywatną wyspę Raiy Dhiggaa, gdzie znów będziemy mogli zaznać uroków pływania i nurkowania w błękitnych wodach laguny.

Dzień 5: Raiy Dhiggaa – Sand Bank (W pobliżu kurortu Ranveli ) – Daghetti (Atol Ari)
Po śniadaniu popłyniemy do kurortu Ranveli gdzie goście lubiący nurkowanie będą mogli skorzystać z tamtejszego centrum nurkowego. Wieczorem jacht popłynie w kierunku wyspy Daghetti gdzie znajduje się lokalna wioska ze sklepikami. Warto zobaczyć także będące dumą mieszkańców wyspy kilkusetletnie wielkie drzewo banyan. Kolację zjemy na jachcie zakotwiczonym u wybrzeża wyspy.

Dzień 6: Daghetti – Manta Sand Bank – Guraidhoo (Atol Male)
Podczas śniadania jacht wyruszy w kierunku na południowy Atol Male, następnie zakotwiczy przy Manta Sand Bank gdzie przy odrobinie szczęścia będziesz mógł nurkować wśród Mant – największych płaszczek. Po kolejnej godzinie rejsu popłyniemy do Guraidhoo malowniczej wioski gdzie znajdziemy sklepy z pamiątkami. Noc na jachcie zakotwiczonym w pobliżu Guraidhoo.

Dzień 7: Guraidhoo – Maadhoo Finolhu– Hulhumale Lagoon – (Atol Male)
Po śniadaniu jacht popłynie na Maadhoo Finolhu gdzie można pływać kajakiem, nurkować lub po prostu cieszyć się relaksem na rajskiej plaży. O godzinie 14 rozpoczynamy rejs w kierunku Hulhumale Lagoon.

Dzień 8: Hulhumale Lagoon – Zejście na ląd od godziny 6:45.

** Trasa rejsu może ulec zmianie bez wcześniejszej informacji ze strony organizatora z przyczyn technicznych lub warunków pogodowych

Katamaran LAGOON 620
6 kabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Więcej o Lagoon 620

MALE

W Male z kolei najważniejszy jest plac Republiki. To na nim skupia się aktywność mieszkańców i turystów. Barwne domy kontrastują z błękitem wody, a uśmiechnięci sprzedawcy zachęcają do kupienia kolorowych pamiątek.

Decydując się na rejs po Malediwach możemy odwiedzić pozostałe wyspy Malediwów, które są zdecydowanie spokojniejsze od gwarnej stolicy. Piękna roślinność, piaszczyste białe plaże sprzyjają błogiemu wypoczynkowi. jest to też jeden z pięciu najlepszych rejonów na świecie do oglądania i podziwiania delfinów w ich naturalnych środowisku. Malediwy są też doskonałym miejscem do nurkowania. Przejrzystość wody w niektórych miejscach sięga nawet 50m! Można zobaczyć podwodne jaskinie oraz koralowce o wymyślnych kształtach. Rafa koralowa na Malediwach zaliczana jest do najpiękniejszych na świecie.

Malediwy miesiąc po miesiącu

Najlepszy okres podróży od stycznia do marca. Temperatury wahają się między 25-30 stopni a woda wynosi ok 28 stopni 🙂

Styczeń – od połowy miesiąca zaczyna się pora sucha.
Luty – dalszy ciąg głównego sezonu turystycznego, dobry miesiąc na podroż, mało deszczu.
Marzec – idealna pora na podróż na Malediwy,najbardziej suchy miesiąc.
Kwiecień – wysokie temperatury, nocą bardzo uciążliwe.
Maj – początek zmiany monsunu i pory deszczowej, ceny korzystne, gorąco.
Czerwiec – Częściej pada,coraz więcej deszczu.
Lipiec – jak w czerwcu, możliwe krótkotrwałe burze.
Sierpień – może padać przez kilka dni pod rząd.
Wrzesień – jak sierpień, niekorzystne warunki na wycieczki łodzią.
Październik – zmiana monsunu, temperatury lekko rosną, bardzo wilgotno.
Listopad – bardzo gorąco i duszno, często wilgotny wiatr z zachodu.
Grudzień – zaczyna się główny sezon, brak wolnych miejsc w hotelach,ceny wysokie.

Malediwy