Jak wygląda dzień na rejsie na katamaranie?

Dzień zaczynasz od… pobudki w miłych okolicznościach przyrody 🙂 Katamaran stoi w malowniczej zatoce, delikatnie miziają go fale, jest ciepło i widać morze. W zależności od tego, o której się obudzisz możesz wskoczyć do wody i popływać wokół katamaranu. Korzystasz ze słońca, krystalicznie czystej wody wokół. Możesz nurkować, pływać SUP-em lub kajakiem. Posiłki przygotuje załoga i jeszcze po Tobie posprząta. Najważniejszym Twoim zadaniem jest … wypocząć. To chyba nie za duże wymagania 🙂

 

Ile jest posiłków na rejsie w ciągu dnia?

Posiłki są trzy, śniadanie, lunch i kolacja. A wszystkie przygotowywane są przez wspaniałych kucharzy! Ich kulinarnym dziełom sztuki mało kto jest w stanie się oprzeć.

Jeżeli nie jesteś rannym ptaszkiem, to prawdopodobnie po pobudce będzie czekać na Ciebie śniadanie, które wszyscy goście spożywają wspólnie.

W trakcie żeglugi, lub na krótkim postoju przygotowywany jest lekki lunch, a wieczorem podawana jest kolacja.

 

Kiedy pływamy katamaranem i czy schodzimy na ląd?

Po śniadaniu, załoga przygotowuje jacht do wypłynięcia. Czeka Was żegluga do kolejnego pięknego miejsca. Może to być kolejna dzika zatoka, a może być zatoka z klimatycznym miasteczkiem, po którym warto się przejść.

Może to być tez miejsce, w którym będziecie mogli ponurkować z maską i rurką lub popływać kajakiem albo po prostu przejść się po plaży. Wieczorem gdy będziecie stali blisko miasteczka można odwiedzić miejscowe knajpy, w których często grana jest lokalna muzyka na żywo.

Na niektórych rejsach można wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych do różnych ciekawych miejsc. Może to być wyprawa do wodospadów w głębi lądu, zwiedzanie ogrodu botanicznego (w tropikach naprawdę warto!), wejście na wulkan. Wszystko zależy w jakim miejscu będziecie na rejsie. Takie dodatkowe opcje są dodatkowo płatne i trzeba o nich zadecydować na początku rejsu.

Pod koniec dnia katamaran staje na kotwicy w jakiejś spokojnej zatoce na noc.

Mówiąc oględnie dałabym się wysłać na taki rejs 🙂 A Ty?

 

Tags: dzień na rejsie, jak wygląda dzień na rejsie na katamaranie, rejs na katamaranie, rejsy na katamaranach, wakacje pod żaglami