KARAIBY – RESTRYKCJE WJAZDOWE

***

NIE MA JUŻ ŻADNYCH OBOSTRZEŃ W PODRÓŻOWANIU NA KARAIBY

***

NA JAKICH ZASADACH MOŻNA LECIEĆ NA KARAIBY?

Na zimową porę kierunek wymarzony. Długo nie można było tam wyjechać, zamknięty od półtora roku z niewielkim okienkami. Rejsy na Karaibach powoli wracają do gry. Najpierw Gwadelupa i Martynika oraz ukochane St.Vincent i Grenadyny, a następnie St. Martin i BVI, czyli Brytyjskie Wyspy Dziewicze oraz Kuba.

Dodajemy opis zasad podróżowania na Wyspy Bahama,  nie dchoć to są do końca Karaiby, ale że leżą na północ od Dużych Antyli, więc daleko nie jest 😉

Daleko nam do hurrra optymizmu, ale widać światełko w tunelu.

GWADELUPA / MARTYNIKA

Krótko i na temat: zaszczepieni nie muszą robić testów i odbywać kwarantanny.

Źródło rządowe (tylko francuski): https://www.guadeloupe.gouv.fr/Politiques-publiques/Risques-naturels-technologiques-et-sanitaires/Securite-sanitaire/Informations-coronavirus/Les-transports/Covid-19-les-conditions-d-entree-par-voie-aerienne-en-Guadeloupe.

ST. VINCENT & GRENADINES

72h przed wylotem trzeba zrobić test PCR w Polsce. Po przylocie mogą testować, ale nie muszą. Mogą skierować na kwarantannę 48h, ale nie muszą.

Źródło rządowe: http://www.health.gov.vc/health/
Plik do pobrania: http://health.gov.vc/health/images/PDF/stories/fully_vaccinated_travelers_to_svg_28_10_2021.pdf

ST. MARTIN

St.Martin, to często wyspa przesiadkowa w podróży na BVI. Jeśli więc wybierasz się nna Brytyjskie Wyspy Dziewicze tą drogą, to na St. Martin nie jest wymagane robienie testów przez osoby zaszczepione na Covid-19.

Źródło: https://ttg.com.pl/st-maarten-w-pelni-zaszczepieni-goscie-nie-potrzebuja-testu-na-covid-19/

BVI (BRYTYJSKIE WYSPY DZIEWICZE)

Jeżeli lecisz na BVI, to 72h przed wylotem musisz zrobić test PCR w Polsce. Po przylocie na BVI robią Ci z kolei szybki test antygentowy na lotnisku. Jeśli jest negatywny, to droga wolna.

Źródło rządowe: http://bvi.gov.vg/media-centre/covid-19-protocols-travellers-enter-virgin-islands-october-1

KUBA

Na Kubę wjedziesz wyłącznie posiadając zaświadczenie o szczepieniu Covid 19. Bez testów i bez kwarantanny.

Źródło: https://cubatravelservices.com/notice-for-travelers-covid-19/

WYSPY BAHAMA

Lecąc na Bahama musisz mieć ujemny wynik testu na Covid-19, antygenowego lub PCR zrobionego nie wcześniej niż 72h przed przylotem.

Źródło: https://www.bahamas.com/tourism-reopening

Karaiby powoli i ostrożnie wracają do gry. Cieszy nas to bardzo, bo jednak prawie 2 lata bez Karaibów, to czas mroku i oczekiwania 😉


UWAGA! Powyższe informacje dotyczą osób zaszczepionych pełną dawką. Zanim wyjedziesz SPRAWDŹ aktualne dane dotyczące podróży do wybranego kraju!


Jeżeli akceptujesz warunki podróży, nie możesz już wytrzymać i chcesz jechać na Karaiby,
to klikaj zapytanie i weź udział w rejsie po Karaibach
↓↓↓

Rekomendujemy ubezpieczenie od kosztów rezygnacji obejmujące zachorowania także na Covid. Ubezpieczenie działa od dnia podpisania umowy do dnia wyjazdu. Ubezpieczeniem można objąć czarter jachtu oraz loty.Tags: Brystyjskie Wyspy DziewiczeBVIGwadelupaKubaMartynikarejs na katamaranierejsy na katamaranachrejsy na katamaranierestrykcje na KaraibachSt.Vincent i Grenadynywakacje na katamaranieWyspy Bahamazasady podróżowania na Karaiby

Udostępnij:
Agnieszka Olszewska
EKSPERT DS. NIEZAPOMNIANYCH WIDOKÓW
Copyright © 2022 Blue Sails