***

NIE MA JUŻ ŻADNYCH OBOSTRZEŃ W PODRÓŻOWANIU DO TAJLANDII

***

 

Marzysz o wyjeździe w egzotyczne rejony? Królestwo Tajlandii uchyliło swoje podwoje i teraz można tam polecieć. W czasie naszej buro szarej pogody jest szansa spędzić czas w tysiącach barw, słońcu, bujając na falach i smakując tajskiej kuchni…. Jeżeli masz ochotę na taką wyprawę, to przeczytaj.

Poniżej w punktach zebrane są zasady obowiązujące podróżnych punkty przed, w trakcie i po podróży do Tajlandii w ramach wymogu „Test & Go”.

Wymagane dokumenty na wjeździe do Tajlandii:

  • Zaświadczenie o szczepieniu (pełne) zatwierdzoną szczepionką co najmniej 14 dni przed podróżą.
  • Osoby poniżej 12 roku życia, podróżujące z rodzicami lub opiekunami, są zwolnione z obowiązku szczepień.
  • Wydane zaświadczenie lekarskie z wynikiem laboratoryjnym RT-PCR z negatywnym wynikiem COVID-19 nie więcej niż 72 godziny przed podróżą (wszyscy podróżni).
  • Osoby wcześniej zakażone w ciągu 3 miesięcy muszą otrzymać 1 dawkę zatwierdzonej szczepionki co najmniej 14 dni przed podróżą.
  • Potwierdzona 1 nocleg w zakwaterowaniu SHA Extra Plus (SHA++)* oraz 1 test RT-PCR.
  • Polisa ubezpieczeniowa z ochroną nie mniejszą niż 50 000 USD.

*Hotele SHA Extra Plus (SHA++) to te, które spełniają standard Amazing Thailand SHA Plus i zapewniają zakwaterowanie we współpracy z certyfikowanymi szpitalami w celu przeprowadzenia testu RT-PCR. Lista hoteli SHA Extra Plus (SHA++) jest dostępna tutaj https://web.thailandsha.com/shaextraplus.

Przed wylotem do Tajlandii:

1) Zrób koniecznie test PCR w Polsce nie później niż 72h.
2) Zarejestruj się na stronie https://tp.consular.go.th/  i odczekaj 3-5 dni roboczych na weryfikację, by uzyskać kod QR.
3) Zarezerwuj i opłać 1 nocleg w hotelu z listy wskazanej na stronie: https://web.thailandsha.com/shaextraplus. Cały proces trwa do 7 dni roboczych.

Przylot do Tajlandii:

1) Przedstaw kod QR
2) Udaj się do hotelu (max 2h od lotniska), zrób na miejscu test PCR i oczekuj w pokoju na jego wynik (teoretycznie do 24h).
3) Pobierz aplikację monitorującą MorChana.
4) Jeśli wynik negatywny, to pobierz test antygenowego do zrobienia samodzielnie pomiędzy 6 i 7 dniem pobytu. Aplikacja o tym przypomni przypomni.

Podczas Twojego pobytu w Tajlandii:

Aplikacja przypomni Ci o  samodzielnym teście ATK 6-7 dnia. Wynik zapisz w aplikacji MorChana.

Kiedy wyjeżdżasz z Tajlandii:

Możesz wyjechać w dowolne miejsce w Tajlandii lub opuścić Tajlandię. Przestrzegaj jednak wytycznych i środków ogłoszonych przez odpowiednią prowincję/kraj, do którego się wybierasz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.tatnews.org/thailand-reopening/.
Możesz też zaglądać na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tajlandia, ale tutaj info jest zazwyczaj podawane z opóźnieniem.

Skontaktuj się też z nami jeśli potrzebujesz 🙂

 

 

 

Żródło: https://www.tatnews.org/2021/10/thailand-reopening-exemption-from-quarantine-test-go/

Tags: katamaran w tajlandii, rejs katamaranem w tajlandii, rejs w tajlandii, tajlandia restrykcje, tajlandia zasady wjazdu covid Tajlandia