REJSY KABINOWE – WŁOCHY / NEAPOL / CAPRI

Neapol Capri – zobacz to co najlepsze we Włoszech z brzegu podczas naszego starannie przygotowanego rejsu u wybrzeży Amalfi i Wyspach Phelgraean. Zobacz kolorowe nabrzeże Procida, zatokę Sant’Angelo na Ischii, wioskę Capri i wyspy Li Galli. Odkryj imponujące piękno Positano, Sorrento i Ravello. Ciesz się tym słynnym wybrzeżem razem z nami!

Chcesz, żeby w trakcie Twoich wakacji temperatura była jak najwyższa? Zdecyduj się na urlop w sierpniu, lipcu oraz czerwcu. Wtedy jest najcieplej. W miesiącach maj, czerwiec oraz wrzesień pogoda jest na ogół słoneczna i ciepła, ale nie upalna.

Rejs Neapol Capri

NEAPOL DREAM CAPRI 8/7

8 dni/ 7 nocy

Cena: od 2120 EUR
Zależy od terminu.
Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Katamarany: Dream 60

 • Zakwaterowanie w klimatyzowanej kabinie dwuosobowej z prywatną łazienką
       (Klimatyzacja w godzinach od 8.00 do 22.00)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Napoje podczas posiłków (wino stołowe i woda), lokalne aperitify (poncz, rum, sok owocowy)
 • Obsługa załogi: 2 osoby (kapitan, steward / kucharz)
 • 2 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
 • Materiały eksploatacyjne do jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
 • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
 • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski,
 • Bilety lotnicze
 • Transfery lotnisko – baza – lotnisko (opcjonalnie)
 • Transfery można zamówić za dodatkową opłatą
 • Kasa jachtowa / Cash box (obowiązkowa)
 • Wycieczki (opcjonalne). Realizacja przy min. 5 zainteresowanych osobach

Dzień 1:
Po odprawie w Pozzuoli, popłyniemy do zatoki Corricella w Procida. Zatoka słynie z wioski z ciasno upakowanymi domami zbudowanymi jeden na drugim w niezliczonej liczbie różnych kolorów. Wioska oferuje zapierający dech w piersiach widok, zwłaszcza gdy słońce świeci na kolorowe domy. Nie ma tam samochodów. Można coś przekąsić lub pójść na spacer do głównej wioski, korzystając tylko ze schodów i wężowych przejść do Terra Murata lub Casale Vascello. Kolacja na pokładzie i nocleg na kotwicy w zatoce.

Dzień 2:
Po kąpieli w morzu i typowym tradycyjnym śniadaniu (lingue al limone) wyruszamy na Ischię. Największą wyspę w zatoce Neapolitańskiej i popularne miejsce na wybrzeżu. Przejdziemy blisko Vivary, która jest połączona mostem z Procidą. Na tej wyspie znajduje się rezerwat przyrody z rzadkimi roślinami, królikami i ptakami. Dopłyniemy do zatoki Sant’Angelo i plaży Maronti. Zatoka jest niesamowita. Nie sposób przegapić małej, modnej wioski lub plaży Le Fumarole, do której można łatwo dotrzeć małą ścieżką z serca wioski. Około 16:00 przemieścimy się w  pobliże Ischia Ponte (4 mile morskie od Sant’Angelo). Ischia Ponte słynie ze średniowiecznego zamku z widokiem na zatokę poniżej (Castello Aragonese). Kolacja na łodzi pod zamkiem i spacer wśród sklepów na Ischia Ponte będą niezapomnianym przeżyciem.

Dzień 3:
Rano wypływamy z Ischii na Capri. Odwiedzimy Błękitną Grotę z niesamowitym kolorem wody, gdy światło słoneczne pada na jaskinię. Wybierzemy się na wycieczkę po wyspie, mijając słynne Faro i będziemy cieszyć się atmosferą w Marina Piccola. Nie zapomnimy Capri! Wylądujemy na najsłynniejszym molo na świecie, aby odwiedzić wioskę Capri. Jej wąskie uliczki pełne są sklepów, La Piazzetta, Via Tragara, Via Camerelle itp. Każdego dnia na to molo lądują znane osoby z całego świata i mega jachty.

Dzień 4:
Przechodząc przez skały Faraglioni skierujemy się w stronę wybrzeża Amalfi. Tam wysokie góry o szczególnej kolorystyce górują nad zatokami Nerano, Positano i Amalfi. Popłyniemy na Wyspy Li Galli. To trzy skaliste wyspy (Gallo Lungo, Castelluccio i Rotonda) położone kilka kilometrów od plaży Positano. Odbijają się w czystym morzu z widokiem na perłę wybrzeża Amalfi. *Według legendy na wyspach mieszkały syreny, które uwodziły żeglarzy swoim melodyjnym głosem. Tracili przez to kontrolę nad statkami i rozbijali się o skały. Ostatnimi mieszkańcami tych wysp byli choregraf Leonide Massine (zbudował wspaniałą willę na ruinach starożytnej willi rzymskiej dekorowanej przez architekta Le Corbusiera) i tancerz baletowy Rudolph Nureyev. Po krótkim rejsie do Positano, zatrzymamy się. Będziemy podziwiać niekwestionowane piękno krajobrazu, który przyczynił się do rozsławienia Positano i wybrzeża Amalfi na całym świecie. W Positano nie zapomnij kupić lnianych sukienek, skórzanych sandałów, kolorowej ceramiki i likieru Limoncello.

Dzień 5:
Po śniadaniu udamy się do Amalfi (6 mil morskich od Positano), mijając w pobliżu Praiano i Cona dei Marini. Zrobimy krótki postój odwiedzając niesamowity Furore Fijord. To głęboka zatoka u wylotu stromej doliny wpadającej do morza. Znajduje się tutaj niewielka plaża z malutką i malowniczą wioską rybacką. Wśród uroczych „monazzeni” rozpoczął się burzliwy związek Roberto Rosselliniego z aktorką Anną Magnani. Była ona znaną również jako „Nannarella” podczas kręcenia filmu „L’Amore”. Domy są zamieszkane i zostały przekształcone w ciekawe Ekomuzeum. Nad fiordem stoi most zawieszony na wysokości 30 metrów, wzdłuż którego biegnie główna droga nadbrzeżna. Tutaj w pierwszą niedzielę lipca odbywają się mistrzostwa w nurkowaniu. Tuż po Capo Conca będziemy w Amalfi, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jedną z czterech włoskich republik. Jest pełna historii, pełna niesamowitych i starożytnych budowli i muzeów. Katedra św. Andrzeja na Piazza Duomo, Bazylika del Crocifisso, starożytny arsenał Republiki Morskiej i muzeum papieru to tylko niektóre z cudów Amalfi.

Dzień 6:
Rano proponujemy wycieczkę autobusem z Amalfi do Ravello. Położony jest na skalistym zboczu, na wysokości 365 metrów. Ravello znajduje się w samym środku wybrzeża Amalfi i wychodzi na całą Zatokę Salerno. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na Boskim wybrzeżu. To idealnie połączenie sztuki i muzyki, które zasługuje na uznanie kulturowe UNESCO i uznanie jako miasto muzyki. Villa Ruffolo, Villa Cimbrone, Villa Rondinaia i słynna Audytorium Oscara Niemeyera oczarują Cię. Wczesnym popołudniem katamaran popłynie do Sorrento, opuszczając wybrzeże Amalfi i wpłunie na wybrzeże Sorrento. Z Amalfi do Sorrento jest 18 mil morskich. Można podziwiać fantastyczny krajobraz i popływać w przepięknych zatokach (zatoka Nerano lub Marina di Puolo). Nocleg w zatoce Sorrento i nocna wizyta w wiosce.

Dzień 7:
Na przystani można popływać w zatoce Sorrento lub przespacerować się po mieście. Wczesnym popołudniem wracamy do Pozzuoli. Mijamy wybrzeże Neapolu i podziwiając miasto Neapol nad morzem z jego Castel dell’Ovo, wzgórzem Posillipo i wyspą Nisida. Nocleg w Marinie Pozzuoli.

Dzień 8: Olbia
Wyokrętowanie o godzinie 09:00

Uwaga: Trasa może ulec zmianie w zależności od warunków meteorologicznych i technicznych. Czas żeglugi może się różnić w zależności od warunków morskich i pogodowych.
Armator zastrzega sobie prawo do przydzielenia innego rodzaju katamaranu oferującego takie same warunki komfortu i obsługi.

Rejs Neapol Capri katamaran Dream 60

Katamaran DREAM 60
6 kabin z łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)
Więcej o Dream 60

Copyright © 2024 Blue Sails