Rejs statkiem wycieczkowym a rejs katamaranem - różnice

Rejs wielkim statkiem wycieczkowym czy kameralnym katamaranem? Rejs w towarzystwie 2000 osób czy raczej 10? No właśnie… Co wybrać? Każdy ma inne oczekiwania, wymagania i pomysł , jak mają wyglądać idealne wakacje. Dla nas na przykład wakacje to piękne zatoki, mało ludzi, zaciszne porciki i odwiedzane miasteczka, brak pośpiechu… Jak wyglądają wakacje na dużym statku wycieczkowym (tzw. cruiserze)? Dowiedz się więcej…

Na jakich jachtach odbywają się rejsy?
Wyłącznie na żaglowych katamaranach wyposażonych w silniki. Silniki używane są przy manewrach portowych lub gdy nie ma wiatru.
Czy żeglowanie na katamaranie jest bezpieczne?
Oczywiście! Katamarany nie przechylają się jak jachty jednokadłubowe. A co za tym idzie goście nie odczuwają choroby morskiej lub zdecydowanie mniej niż na jachcie jednokadłubowym.
Kto może wziąć udział w zorganizowanym rejsie?
Każdy. Każdy kto ma chęć przeżyć fantastyczne wakacje. Każdy kto lubi podróżować i poznawać nowych ludzi. Może jechać para, a może jechać pojedyncza osoba. Trzeba tylko pamiętać, że kabiny są 2-osobowe.
Nigdy nie żeglowałem, czy rejs zorganizowany jest dobry dla mnie?
Tak. Większość ludzi decydujących się na tę formę spędzania wakacji nie żeglowała wcześniej. Dla wszystkich było to niesamowite doświadczenie. Możliwość wpływania do zatok nieosiągalnych z lądu, kąpiele w morzu, poznawanie codziennie nowych miejsc i wysp, możliwość opalania na pełnym morzu, to są doznania których się nie zapomina!
Czy na katamaranie jest dużo miejsca?
Tak. Każda kabina ma wystarczająco miejsca dla 2 osób z miejscem na ubrania. Przy każdej kabinie jest łazienka, co zapewnia intymność i komfort. Miejsca wspólne, czyli salon i pokład, to już istny raj. Można leżeć, siedzieć i chodzić do woli. Każdy znajdzie miejsce dla siebie.

NEWSLETTER

Raz na dwa tygodnie będziesz od nas otrzymywać najświeższe informacje z pokładu Blue-Sails. Piszemy o ciekawych akwenach, informujemy o nowych zdjęciach i filmach z naszych rejsów...