Dla kogo są rejsy na katamaranach?

W sumie to dla każdego. Dla każdego, kto ma chęci na zrobienie czegoś innego poza wyjazdem do hotelu z opcją all inclusive i leżenie plackiem nad basenem.

Rejsy na katamaranach są dla wszystkich, którzy nie lubią hotelowych molochów, tłumów nad basenem i w basenie. Do olbrzymich hoteli zaliczam również rejsy na statkach wycieczkowych tzw. cruiserach, gdzie na pokładzie znajduje się od 2 do 5 tysięcy osób! O różnicach pisaliśmy TUTAJ.

Ten rodzaj wypoczynku, który proponujemy, docenią ci z Was, którzy mimo że lubią kameralne miejsca, to nie lubią stagnacji i nudy. Katamaranem dopływa się codziennie w inne piękne miejsce. Często niedostępne lub trudno dostępne od strony lądu. Jest czas na pływanie z maską i rurką, wycieczki na ląd czy przyjemność leniuchowania.

Kucharze na każdym z rejsów, w każdym zakątku świata, to mistrzowie w swoim fachu. Jeśli więc cenisz dobrą kuchnię, to będziesz w kulinarnym raju.

rejsy na katamaranach
rejsy na katamaranach
rejsy na katamaranach

Dlaczego warto dołączyć do rejsu na katamaranie?

Na katamaranie goście mają do dyspozycji 4, 5 lub 6 kabin 2-osobowych. W związku z tym, dobrze licząc, na pokładzie za towarzystwo będziemy mieli 8, 10 lub 12 osób, a nie 5 tysięcy 🙂 Wyłącznie na Seszelach są dostępne dodatkowo większe katamarany na 24 osoby. Ale to i tak niewiele w porównaniu ze statkiem 🙂

Jeżeli lubicie poznawać nowych ludzi, ale nie lubicie tłumów, to rejsy na katamaranach idealnie wpisują się w taką koncepcję wypoczynku. Na pokładzie i w kabinach jest na tyle dużo miejsca, że każdy ma zapewnioną prywatność, a jednocześnie jest przestrzeń do wspólnego biesiadowania jeśli zajdzie taka potrzeba.

rejsy na katamaranach
rejsy na katamaranach
rejs na katamaranie Lagoon 620

Na koniec jeszcze jeden ważny szczegół. W hotelach za pokój w opcji „ocean view” czy „water front” trzeba słono płacić (o ile w ogóle jest taka możliwość), a na katamaranie ta opcja jest w cenie, a wody wokół pod dostatkiem i na wyciągnięcie ręki. Można pięknie zacząć dzień od kąpieli w krystalicznie czystym morzu!

Dla kogo są więc rejsy na katamaranach? Jeżeli odnajdujesz się, w którejś z poniższych grup, to są one dla Ciebie 🙂

  • dla par chcących dołączyć do większej grupy

  • dla podróżujących w pojedynkę (kabinę masz wtedy tylko dla siebie)

  • dla rodzin z dziećmi

  • dla lubiących kameralne wakacje bardziej niż hotelowe molochy

  • dla lubiących poznawanie nowych miejsc i ludzi

rejsy na katamaranach
rejsy na katamaranach
rejsy na katamaranach
rejsy na katamaranach

Rejsy odbywają się na wielu pięknych akwenach. Choć przeważają kierunki egzotyczne takie jak Malediwy, Seszele czy Karaiby, to w Europie też możemy zakosztować tej formy wypoczynku na Korsyce i na Majorce.

Ze względu na małe zanurzenie katamarany mogą podpływać blisko ciekawych miejsc. Cumować tuż przy spotach do nurkowania. Goście ze statków wycieczkowych mogą o tym tylko pomarzyć!

Jak spróbujesz takich wakacji, nie wrócisz już do hotelu….. no chyba, że po zapomnianą kosmetyczkę.

 

Tags: dla kogo jest rejs na katamaranie, kto może jechac na rejs na katamaranie, rejs na katamaranie, rejsy na katamaranach, wakacje pod żaglami