DLA KOGO SĄ REJSY NA KATAMARANACH?

DLA KOGO SĄ REJSY NA KATAMARANACH?

W sumie to dla każdego. Kto ma chęci na zrobienie czegoś innego poza wyjazdem do hotelu z opcją all inclusive i leżenie plackiem nad basenem.

Rejsy na katamaranach są dla wszystkich, którzy nie lubią hotelowych molochów, tłumów nad basenem i w basenie. Do olbrzymich hoteli zaliczam też rejsy na statkach wycieczkowych tzw. cruiserach, na których znajduje się od 2-5 tysięcy osób! O różnicach pisaliśmy TUTAJ.

Ten rodzaj wypoczynku który proponujemy, docenią ci, którzy mimo że lubią kameralne miejsca, to nie lubią stagnacji i nudy. Katamaranem dopływa się codziennie w inne piękne miejsce. Często niedostępne lub trudno dostępne od strony lądu. Jest czas na pływanie z maską i rurką, wycieczki na ląd czy przyjemność leniuchowania.

Kucharze na każdym z rejsów, w każdym zakątku świata, to mistrzowie w swoim fachu. Jeśli więc cenisz dobrą kuchnię, to będziesz w kulinarnym raju.

DLACZEGO WARTO DOŁĄCZYĆ DO REJSU NA KATAMARANIE?

Na katamaranie goście mają do dyspozycji 4, 5 lub 6 kabin 2-osobowych. W związku z tym, dobrze licząc, na pokładzie za towarzystwo będziemy mieli 8, 10 lub 12 osób, a nie 5 tysięcy 🙂

Jeżeli lubicie poznawać nowych ludzi, ale nie lubicie tłumów, to rejsy na katamaranach idealnie wpisują się w taką koncepcję wypoczynku. Na pokładzie i w kabinach jest na tyle dużo miejsca, że każdy ma zapewnioną prywatność. Jednocześnie jest przestrzeń do wspólnego biesiadowania jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na koniec jeszcze jeden ważny szczegół. W hotelach za pokój w opcji „ocean view” czy „water front” trzeba słono płacić (o ile w ogóle jest taka możliwość). Na katamaranie ta opcja jest w cenie, a wody wokół pod dostatkiem i na wyciągnięcie ręki. Można pięknie zacząć dzień od kąpieli w krystalicznie czystym morzu!

Dla kogo są więc rejsy na katamaranach? Jeżeli odnajdujesz się, w którejś z poniższych grup, to są one dla Ciebie 🙂

  • dla par chcących dołączyć do większej grupy
  • dla podróżujących w pojedynkę (kabinę masz wtedy tylko dla siebie)
  • dla rodzin z dziećmi (od 8 roku życia)
  • dla lubiących kameralne wakacje bardziej niż hotelowe molochy
  • dla lubiących poznawanie nowych miejsc i ludzi

Rejsy odbywają się na wielu pięknych akwenach. Przeważają kierunki egzotyczne takie jak Malediwy, Seszele czy Karaiby. Jednak w Europie też możemy zakosztować tej formy wypoczynku na Korsyce i na Majorce.

Ze względu na małe zanurzenie katamarany mogą podpływać blisko ciekawych miejsc. Cumować tuż przy spotach do nurkowania. Goście ze statków wycieczkowych mogą o tym tylko pomarzyć!

Jak spróbujesz takich wakacji, nie wrócisz już do hotelu….. no chyba, że po zapomnianą kosmetyczkę.

Udostępnij:
Agnieszka Olszewska
EKSPERT DS. NIEZAPOMNIANYCH WIDOKÓW
Copyright © 2024 Blue Sails