REJSY KABINOWE – SARDYNIA

SARDYNIA – zwłaszcza Costa Smeralda pochodzi od olśniewającego szmaragdowego koloru jej wód. Ten odcinek włoskiego wybrzeża jest domem dla przepięknych plaż z białym piaskiem i uroczych miasteczek portowych. Ciesz się tym oszałamiającym krajobrazem i szansą na poznanie najlepszych plaż, wyspy Tavolara, Archipelagu La Maddalena i wielu innych przepięknych miejsc.

Mimo że na Sardynii jest ciepło przez większą część roku, najlepiej wybrać się na nią od maja do października. Lipiec i sierpień to najgorętsze okresy – temperatura w tym czasie może wskazywać znacznie powyżej 30 °C.

Rejs Sardynia


SARDYNIA DREAM COSTA SMERALDA 8/7

8 dni/ 7 nocy

Cena: od 2120 EUR
Zależy od terminu.
Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Katamarany: Lagoon 620

 • Zakwaterowanie w klimatyzowanej kabinie dwuosobowej z prywatną łazienką
       (Klimatyzacja w godzinach od 8.00 do 22.00)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Napoje podczas posiłków (wino stołowe i woda), lokalne aperitify (poncz, rum, sok owocowy)
 • Obsługa załogi: 2 osoby (kapitan, steward / kucharz)
 • 2 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
 • Materiały eksploatacyjne do jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
 • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
 • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski,
 • Bilety lotnicze
 • Transfery lotnisko – baza – lotnisko (opcjonalnie)
 • Transfery można zamówić za dodatkową opłatą
 • Kasa jachtowa / Cash box (obowiązkowa)
 • Wycieczki (opcjonalne). Realizacja przy min. 5 zainteresowanych osobach

Dzień 1: Olbia – Tavolara
Po wejściu na pokład katamaranu w Olbii, przepłyniecie raptem 9 mil morskich do chronionego obszaru morskiego wyspy Tavolara w Punta Spalmatore. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 2: San Teodoro – Porto Rotondo – Porto Cervo
Po śniadaniu i kąpieli, krótka żegluga do San Teodoro, aby pokazać Ci „La Cinta”, czyli długi i cienki odcinek złotego piasku między morzem a laguną, nazwanegona „Tahiti”, dzięki wodzie podobnej do tropikalnym raju. Po południu zawitasz do Porto Rotondo , aby zakotwiczyć w Zatoce Marinella na kolację i nocleg. Stamtąd pontonem dopłyniemy do portu i jednego z najważniejszych punktów turystycznych Gallury, Porto Cervo. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 3: Baia Sardinia – Cala Bitta – Cannigione – Roccia dell’Orso
Piękny żegluga wzdłuż Costa Smeralda w kierunku Zatoki Arzachena, gdzie można byłoby spędzić cały dzień. Możliwość zeglugi między Baia Sardinia, Cala Bitta i Canniggione lub postój w Zatoce Saline. To wybrzeże znane jest również z Roccia dell’Orso, skały, która po erozji przez wiejący tu często Mistral wygląda jak przyczajony niedźwiedź. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 4: Palau – La Maddalena
Po spędzeniu wieczoru w porcie możesz odkryć plaże i zatoki pomiędzy małymi wyspami „Porco”, Santo Stefano i Palau, przeprawiając się przez jeden z najbardziej malowniczych naturalnych kanałów Morza Śródziemnego, gdzie wiatr i morze ukształtowały każdą skałę . Po południu dotrzesz do małego portu Mangiavolpe, w centrum zamieszkałego obszaru “La Maddalena”. Kolacja i noc na pokładzie

Dzień 5: South Corsica – Bonifacio
Udamy się na południe Korsyki przez wspaniałe wyspy Spargi i Spargiotto oraz „Bouches de Bonifacio” do spektakularnego fiordu miasta o tej samej nazwie. Ze wspaniałym portem wybudowanym pod koniec XIX wieku. Został skolonizowany przez Genueńczyków, którzy, aby się chronić, dokonali zmian, w tym budowy cytadeli Bonifacio, jaką znamy dzisiaj. Wybierz się na przyjemny spacer po sercu średniowiecznych fortyfikacji i odkryj 187-stopniowe schody, które król Alfons z Aragonii wyrzeźbił w skale. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 6: Capo Pertusato – Budelli – Razzoli – Santa Maria – Gulf of Pevero
Opuścimy Korsykę i dopłyniemy do Capo Pertusato, gdzie jest imponująca skała, która, zarówno ze względu na swój kształt, jak i położenie, została przemianowana na „Le Gouvernail de la Corse” (Ster Korsyki). Następnie wyruszymy na wyspy Budelli, Razzoli i Santa Maria na dalekiej północy archipelagu Maddalena, chronione jako Park Narodowy. Stamtąd popłyniemy wokół wyspy Maddalena i Caprery. Caprera to druga co do wielkości wyspa archipelagu i obszar w pełni chroniony. Połączona 600-metrowym mostem wybudowanym w 1958 roku, oprócz piękna i dziewiczej przyrody, wyspa słynie z tego, że była ostatnią rezydencją Giuseppe Garibaldiego. Mieszkał tam przez 26 lat i pozostawił wiele relikwii zachowanych w Kompendium Garibaldiego, jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów we Włoszech. Popłyniemy do Zatoki Pevero, gdzie spędzimy noc. W pobliżu Porto Cervo można w kilka minut dotrzeć do mariny pontonem, dla tych, którzy chcą spędzić  wieczór w tętniącym życiem mieście. Na deptaku znajduje się wiele sklepów i barów. Noc na pokładzie.

Dzień 7: Pevero – Romazzino – Principe – Cala di Volpe – Olbia
Poranek ostatniego dnia pozwoli Ci cieszyć się wspaniałym wschodem słońca przy  spektakularnej plaży Grande Pevero. Jest to jedna z najpopularniejszych plaż dla turystów, którzy przyjeżdżają odkrywać Costa Smeralda. Ma kształt półksiężyca i w nocy odbija własne światło.Następnie zawitamy na  plaże Romazzino i Principe (nazwanych na cześć arabskiego księcia Agi Khana, założyciela Costa Smeralda) i Li Ittricceddi. Naprzeciwko cypla „Smeraldino” są cztery urocze plaże: Cala di Volpe, Liscia Ruja, Petra Bianca i Petra Niedda, z bardzo drobnym i czystym piaskiem i żółto-różowym granitem. Tutaj możesz zanurkować w cudownie błękitnym morzu, zanim wrócimy do Olbii. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 8: Olbia
Wyokrętowanie w Olbii o godzinie 09:00

Uwaga: Trasa może ulec zmianie w zależności od warunków meteorologicznych i technicznych. Czas żeglugi może się różnić w zależności od warunków morskich i pogodowych.
Armator zastrzega sobie prawo do przydzielenia innego rodzaju katamaranu oferującego takie same warunki komfortu i obsługi.

Rejs Sardynia katamaran Lagoon 620

Katamaran LAGOON 620
6 kabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Więcej o Lagoon 620

Rejs Sardynia katamaran Dream 60

Katamaran DREAM 60
6 kabin z łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)
Więcej o Dream 60

Copyright © 2024 Blue Sails