POLINEZJA FRANCUSKA

REJSY na POLINEZJI

Na Oceanie Spokojnym, 17 tysięcy kilometrów z dala od Europy, znajduje się 118 niezwykłych wysp. To Polinezja Francuska. Egzotyczna niedostępność sprawia, że region ten rozpala zmysły i jest spełnieniem marzeń o podróży na koniec świata. Polinezja Francuska zawiera w sobie tak naprawdę 5 archipelagów, które rozrzucone na Oceanie Spokojnym, zajmują powierzchnię prawie tak dużą jak Europa.

To jedno z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania i uprawiania żeglarstwa. Niemal na każdej z wysp znajdziemy farmy pereł, na niektórych odwiedzić możemy plantacje wanilii, a wszędzie doświadczymy błogostanu związanego z przepięknymi krajobrazami.

REJS Rangiroa Dream 6 dni / 5 nocy

REJS Rangiroa Dream 6 dni / 5 nocy

6 dni / 5 nocy

Cena: od 750 EUR do 1980 EUR. Zależy od terminu. Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.

 

kliknij po więcej…

REJS bora bora dream premium 8 dni / 7 nocy

REJS bora bora dream premium 8 dni / 7 nocy

8 dni / 7 nocy

Cena: od 950 EUR do 2575 EUR. Zależy od terminu. Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.

 

kliknij po więcej…

REJS polinezja dream premium 11 dni / 10 nocy

REJS polinezja dream premium 11 dni / 10 nocy

11 dni / 10 nocy

Cena: od 1440 EUR do 3930 EUR. Zależy od terminu. Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.

 

kliknij po więcej…

W trakcie rejsu po Polinezji trzeba zobaczyć:

 

  • Tahiti – festival Heiva i Tahiti, Muzeum poświęcone twórczości Paul’a Gauguin’a oraz jedyne na świecie muzeum pereł The Robert WAN Pearl Museum.
  • Bora-Bora – laguna dookoła wyspy, karmienie rekinów oraz lot widokowy helikopterem.
  • Raiatea – farma pereł
  • Taha’a – plantacja wanilii, Coral River (rzeka przepływającą pomiędzy dwoma wysepkami na obrzeżach laguny)
  • Huahine – wyspa niezmieniona przez współczesną cywilizację, najsłabiej zaludniona, z unikalnym krajobrazem, położeniem wśród dzikich lasów, zamieszkiwana przez gościnnych i życzliwi mieszkańców. Wokół niej rozciągają się głębokie, krystalicznie czyste laguny i piaszczyste plaże.
  • Moorea – wyspa pełna zieleni i drapieżnych szczytów gór, z których spływają wodospady. Wśród soczystej zieleni i kwiatów hibiskusa stoją pastelowe domy, idealnie wkomponowane w prawdziwie rajski krajobraz. Na wyspie Moorea uprawia się wiele owoców tropikalnych takich jak papaje, mango czy grejpfruty. Samych ananasów i bananów jest tutaj kilka odmian! Moorea słynie także z pewnego kosmetyku, monoi. Przygotowuje się go z oleju kokosowego i kwiatów tiare. Podobno zapewnia skórze młodość.

 

 

Polinezja Francuska