REJSY KABINOWE – FRANCJA / KORSYKA

Francja – Korsyka – nigdzie podobno nie ma takich nadmorskich krajobrazów jak na Korsyce. Najpiękniejsze rozciągają się wzdłuż zachodniego wybrzeża. Odwiedzających przyciąga na Korsykę łagodny klimat oraz jedne z najbardziej urozmaiconych krajobrazów Europy.

Rejsy na Korsyce zaczynają się z Ajaccio i kierują się na południe (trasa South) lub na północ (trasa North). Każda jest równie ciekawa.

Jeśli chcesz, żeby w trakcie Twoich wakacji temperatura była jak najwyższa, zdecyduj się na urlop w takich miesiącach jak sierpień, lipiec, wrzesień. Wtedy na Korsyce jest najcieplej. Dla tych, którym żadna temperatura niestraszna, byle woda była ciepła i nadawała się do kąpieli, polecamy zaplanować wczasy na sierpień.

 • Warto zatrzymać się przy rafie Taravu. Gratka dla fanów nurkowania z maską i rurką.
 • Zatoka Valenco wychwalana w wielu korsykańskich pieśniach za są niezwykłą urodę i Campo Moro. Campo Moro to również nazwa małej mieściny rybackiej o starym rodowodzie z domkami z szarego granitu. Na cyplu wznosi się bastion niedawno odrestaurowany. Można więc podziwiać architekturę fortyfikacyjną wzniesioną jeszcze przez Genueńczyków.
 • Bonifacio. Całe wybrzeże zachodnie od Aculi ponacinane jest wąskimi fiordami. Jednak ten, na którym wznosi się Bonifacio jest spektakularny! Robi wrażenie za dnia, ale większe o zmierzchu kiedy w mieszkaniach i restauracjach usytuowanych na krawędzi rozbłyskują światła. Miasto sprawia wrażenie zawieszonego w przestrzeni.
 • Archipelag Lavezzi. Nazywany też ukrytą perłą Europy. Jest to około 100 granitowych wysepek i raf o bardzo fantazyjnych kształtach. Z uwagi na niewielkie głębokości woda w zatokach ma kolor turkusu a fakt, że jest to obszar chroniony i niezamieszkały potęguje niezwykłość tego obszaru.
 • Propriano. Port w korsykańskim stylu, otoczony malowniczymi domkami z dużą ilością barów, restauracji i sklepików. Nie jest zatłoczony nawet w szczycie sezonu, co sprawia, że życie toczy się tam wolniej niż w innych miejscach.
 • Sagone i Cargese. Pierwsza jest wioseczką rybacką położoną w głębi zatoki otoczona białą piaszczystą plażą. Druga jest typowym miasteczkiem usytuowanym wyżej i zamieszkanym niegdyś przez Greków.
 • Cala di Palu. Poszarpane wybrzeże z głębokimi dolinami strumieni
 • Les Calanques de Piana. To uczta dla oczu! Widok jaskiń wśród czerwonych, pomarańczowych i różowych, granitowych klifów i spiczastych spirali pozostaje na długo w pamięci.
 • Zatoka Porto, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
 • Zatoka Girolata, cud Korsyki, bastion Genueńczyków z wieżą wybudowaną w XVII w. na cyplu z widokiem na zatoką i wioska rybacka.
 • Rezerwat La Scandola. Dzikie wybrzeże, z poszarpanymi skałami, rafami i maleńkimi wysepkami jest jednym z najpiękniejszych zjawisk geologicznych na Korsyce!
 • Calvi przez stulecia było pod panowaniem Genueńczyków. Mnóstwo tu barów, restauracji i sklepów, a ulice wiją się w kierunku przepięknej cytadeli. Ponoć stale obecny jest tu duch Krzysztofa Kolumba!
 • Cargese. Obecnie typowy nadmorski kurort, który początki swoje zawdzięcza osadzie greckiej w XVII w.
 • Sama stolica wyspy – Ajaccio, to miejsce narodzin Napoleona Bonaparte. Poza tym bardzo sympatyczne miasteczko.
Rejs Francja Korsyka


FRANCJA kORSYKA REJS CORSICA DREAM PREMIUM NORTH

8 dni/ 7 nocy

Cena: od 1450 EUR
Zależy od terminu.
Tylko od czerwca do września
Katamarany: Dream 60

 • Zakwaterowanie w klimatyzowanej kabinie dwuosobowej z prywatną łazienką
       (Klimatyzacja w godzinach od 8.00 do 22.00)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Napoje podczas posiłków (wino stołowe i woda), lokalne aperitify (poncz, rum, sok owocowy)
 • Obsługa załogi: 2 osoby (kapitan, steward / kucharz)
 • 2 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
 • Materiały eksploatacyjne do jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
 • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
 • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski,
 • Bilety lotnicze Transfery lotnisko – baza – lotnisko (opcjonalnie)
  Transfery można zamówić za dodatkową opłatą
 • Dodatkowe napoje nie uwzględnione w Full Board
 • Kasa jachtowa / Cash box (obowiązkowa, płatna z góry)
 • Wycieczki (opcjonalne). Realizacja przy min. 5 zainteresowanych osobach
 • Ubezpieczenie podróżne

Dzień 1: AJACCIO
Zaokrętowanie o godzinie 18.00 w AJACCIO.

Dzień 2: AJACCIO – SAGONE / CARGESE
Po śniadaniu płynięcie do zatoki Sagone lub Cargèse (w zależności od warunków meteorologicznych). Sagone to mała wioska rybacka ukryta na drugim końcu dużej zatoki graniczącej z długą białą piaszczystą plażą. Kilka kilometrów dalej jest Cargèse z portem i typową wioską położoną na wzgórzach. Miasto zostało dawno zasiedlone przez grecką kolonię. Obiad na pokładzie, relaks, zwiedzanie wioski. Kolacja.

Dzień 3: SAGONE / CARGESE – GOLFE DI PORTO – GIROLATA
Po śniadaniu rejs wzdłuż dzikiego wybrzeża i jego postrzępionych skał, odkryjesz Cala di Palù i jego słynne kamienne totemy, a na koniec typową „Głowa Cukru”. Cumowanie i lunch w „basenie”, strumieniu otoczonym stromymi skałami. Będziesz cieszyć się pływaniem, snorkelingiem lub pływaniem kajakiem. Po obiedzie płynięcie do Les Calanques de Piana, gdzie zobaczysz rozległe jaskinie, czerwone, pomarańczowe i różowe, granitowe klify i kolczaste spirale wyrzeźbione w niesamowite zwierzęce formacje skalne, a następnie do Zatoki Porto, sklasyfikowanej jako miejsce światowego dziedzictwa przez UNESCO. Miniesz Capo Cenino i dotrzesz do jednego z naturalnych cudów Korsyki: Zatoki Girolata, jej genueńskiego bastionu i wioski rybackiej. Cumowanie na noc w Girolata.

Dzień 4: GIROLATA – CALVI
Po śniadaniu rejs do rezerwatu przyrody Scandola. Z dzikim wybrzeżem, otoczonym rafami i wysepkami, chroniony rezerwat Scandola jest jednym z najpiękniejszych zjawisk geologicznych na Korsyce. Na terenie rezerwatu dozwolone jest tylko cumowanie dzienne. Snorkeling pozwoli Ci podziwiać podwodne klify i niezliczone ryby. Cumowanie i lunch w Scandola, następnie pływanie i wypłynięcie do Calvi. Calvi, przez wieki pod genueńską dominacją, udaje, że dusza Krzysztofa Kolumba wciąż zamieszkuje miasto. Nabrzeża są zatłoczone tętniącymi życiem barami i restauracjami. Wąskie uliczki wiją się do wspaniałej cytadeli. Cumowanie na noc w marinie.

Dzień 5: CALVI – GOLFE DE REVALLATA – GIROLATA
Rano czas wolny na zwiedzanie Calvi, a następnie wypłynięcie do Zatoki La Revellata: pływanie; relaks, snorkeling, kajaki. Po obiedzie przepłynięcie do zatoki Girolata. Na południe od Calvi krajobrazy stają się dzikie i strome, wycięte w jaskrawoczerwonym granicie. Żeglarstwo to najlepszy sposób na odkrycie rezerwatu przyrody Scandola i pięknych nadmorskich widoków Korsyki. Wulkaniczne pochodzenie wyspy oraz erozja wietrzna i wodna stworzyły zapierające dech w piersiach krajobrazy: strome klify, czerwone skały o dramatycznych kształtach.

Dzień 6: GIROLATA – CAPO ROSSO – CALA DI PALU – SAGONE/CARGESE
Kolejne przepłynięcie przy Capo Rosso, w celu zwiedzenia miejsc nieoglądanych podczas pierwszego postoju. Następnie rejs do Cargese (lub Sagone), typowego portu, który stał się słynnym kurortem nad Morzem Śródziemnym. Jego historię naznaczy osadnictwo kolonii greckiej w XVII wieku. Pływanie, relaks, cumowanie na noc.

Dzień 7: SAGONE/CARGESE – AJACCIO
Poranne żeglowanie do zatoki Sagone, cumowanie na lunch, a następnie rejs do Ajaccio. Odwiedź miasto Ajaccio późnym popołudniem: tutaj urodził się Napoleon Bonaparte i poświęć trochę czasu, aby cieszyć się relaksującą atmosferą i bogactwem kawiarni, restauracji i sklepów. Przejdź przez wąskie uliczki i po prostu ciesz się tętniącymi życiem nabrzeżami portu.

Dzień 8: Palma
Wyokrętowanie w Ajaccio o 09:00

Uwaga: Trasa może ulec zmianie w zależności od warunków meteorologicznych i technicznych. Czas żeglugi może się różnić w zależności od warunków morskich i pogodowych.
Armator zastrzega sobie prawo do przydzielenia innego rodzaju katamaranu oferującego takie same warunki komfortu i obsługi.

Rejs Francja Korsyka katamaran Dream 60

Katamaran DREAM 60
6 kabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Rejs Francja Korsyka


FRANCJA KORSYKA REJS CORSICA DREAM PREMIUM SOUTH

8 dni/ 7 nocy

Cena: od 1400 EUR
Zależy od terminu.
Tylko od czerwca do września
Katamarany: Dream 60

 • Zakwaterowanie w klimatyzowanej kabinie dwuosobowej z prywatną łazienką
       (Klimatyzacja w godzinach od 8.00 do 22.00)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Napoje podczas posiłków (wino stołowe i woda), lokalne aperitify (poncz, rum, sok owocowy)
 • Obsługa załogi: 2 osoby (kapitan, steward / kucharz)
 • 2 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
 • Materiały eksploatacyjne do jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
 • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
 • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski,
 • Bilety lotnicze Transfery lotnisko – baza – lotnisko (opcjonalnie)
  Transfery można zamówić za dodatkową opłatą
 • Dodatkowe napoje nie uwzględnione w Full Board
 • Kasa jachtowa / Cash box (obowiązkowa, płatna z góry)
 • Wycieczki (opcjonalne). Realizacja przy min. 5 zainteresowanych osobach
 • Ubezpieczenie podróżne

Dzień 1: AJACCIO
Zaokrętowanie późnym popołudniem. Wypłynięcie ok. 18:00 do St Barbe w zatoce Ajaccio. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 2: AJACCIO – VALENCO 3h
Rejs do zatoki Valenco, której pięknie śpiewano w wielu tradycyjnych pieśniach Kosyki. Postój w Porto Pollo na lunch po opłynięciu raf Taravù: pływanie, kajaki, czas wolny. Goście, którzy lubią nurkować z rurką mogą się wybrać łodzią motorową do skał Taravu, pięknego miejsca do nurkowania. Po obiedzie kurs na zatokę Valenco i do zatoki Campo Moro. Miasto Campo Moro było pierwotnie prostą wioską rybacką składającą się z kilku domów z szarego granitu. Zachowało swój autentyczny urok. Na lądzie jest kilka barów, restauracji i sklepów. Polecana wizyta w bastionie, położonym na cyplu Campo Moro. To historyczne miejsce zostało całkowicie odrestaurowane i prezentuje architekturę ufortyfikowanego budynku genueńskiego. Noc w zatoce.

Dzień 3: VALENCO – SENETOSE – BONIFACIO
Rejs do Sénétose i jej wspaniałych dzikich, lunch w zatoce Arana: pływanie, czas wolny, kajaki, snorkeling. Kurs na Bonifacio. Całe wybrzeże po Aculi jest poprzecinane maleńkimi fiordami. Na cyplu Rocapina sterta kamieni wygląda jak leżący lew. Późnym popołudniem wpłynięcie do perły Korsyki Południowej, czyli Bonifacio. Wejście do portu Bonifacio robi ogromne wrażenie, gdyż nad portem góruje ogromny klif, na którym znajduje się ufortyfikowane miasto. Mieszkańcy zwykli mówić, że ten rozległy fiord był kiedyś miejscem, w którym schronił się czarny statek Ulissesa podczas jego Odysei. Cumowanie na noc.

Dzień 4: BONIFACIO – ARCHIPELAG LAVEZZI
Po śniadaniu wyjazd na wyspy Lavezzi. Archipelag sprawia wrażenie rozrzuconych przez olbrzyma kamieni. Ten morski i naziemny rezerwat chroni głównie rzadki gatunek mew, które gnieżdżą się w skałach, a także niezliczone ryby w turkusowych wodach. Obiad w zatoce, w tym rajskim miejscu, potem pływanie i wypłynięcie. Cumowanie na wyspie Piana, rezerwacie przyrody, gdzie wody są tak przejrzyste, że widać białe, piaszczyste dno, głębokie na 3 lub 4 metry.

Dzień 5: ARCHIPELAG LAVEZZI – ANSE DE ROCAPINA
Po śniadaniu leniwy dzień na wypłyceniu Piany i snorkeling w naturalnym akwarium. Po obiedzie przepłynięcie do Rocapiny i jej małej zatoczki, zdominowanej przez kamiennego „lwa”. Cumowanie na noc.

Dzień 6: ANSE DE ROCAPINA – VALENCO – PROPRIANO
Wolny dzień aż do obiadu. Po obiedzie wypłynięcie do Propriano. Rejs wzdłuż wybrzeży Zatoki Valenco i przybycie do Propriano. Wybrzeże jest otoczone domami wokół tego typowego korsykańskiego portu, tętniącego życiem z licznymi barami i restauracjami. Miasteczko jest absolutnie urocze i niezbyt zatłoczone nawet w szczycie sezonu. Wizyta w wiosce, zakupy. Cumowanie na noc w Propriano.

Dzień 7: PROPRIANO – AJACCIO
Rano wypłynięcie do Ajaccio, z zawinięciem po drodze do wieży Isolella. Lunch przy ładnej plaży, gdzie można popływać na kajakach, nurkować z rurką. Wypłynięcie do Ajaccio. Przypłynięcie do Ajaccio późnym popołudniem, zwiedzanie miasta. Z pewnością docenisz jego historyczne i napoleońskie tło lub po prostu rozkoszujesz się tętniącymi życiem nabrzeżami. Cumowanie na noc w Ajaccio.

Dzień 8: Palma
Wyokrętowanie w Ajaccio o godzinie 09:00

Uwaga: Trasa może ulec zmianie w zależności od warunków meteorologicznych i technicznych. Czas żeglugi może się różnić w zależności od warunków morskich i pogodowych.
Armator zastrzega sobie prawo do przydzielenia innego rodzaju katamaranu oferującego takie same warunki komfortu i obsługi.

Rejs Francja Korsyka katamaran Dream 60

Katamaran DREAM 60
6 kabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Copyright © 2024 Blue Sails