REJS NA KATAMARANIE – jak wygląda?

rejs na katamaranie

Rejs katamaranem to jak pensjonat z dostępem do najlepszego basenu, który nie ma krawędzi 🙂 Widziałam taki w Singapurze, ale tam to było złudzenie, a tutaj jest tak naprawdę!

Zarezerwuj swoją prywatną kabinę z własną łazienką. Katamarany, na których odbywają się rejsy są idealne dla tych, którzy podróżują parami, dla grupy przyjaciół lub dla podróżujących samotnie. Niewątpliwą zaletą jest też wspomniany basen, największy basen świata – ocean. Czasem morze, zależy gdzie żeglujesz!

rejs na katamaranie

Teraz możesz zaplanować swoje wakacje pod żaglami, nawet jeśli nie masz składu na wynajem całego katamaranu. Dość ograniczeń! Twoje doświadczenie żeglarskie nie ma absolutnie znaczenia. Możesz mylić dziób z rufą i zastanawiać się kajuta ma coś wspólnego z kojotem. Wystarczy zamiłowanie do podróży i chęć poznawania nowych miejsc i ludzi.

Profesjonalna załoga zaopiekuje się Tobą w trakcie rejsu. Zadba o Twój komfort i o podniebienie. Kucharze na rejsach są mistrzami w swoim fachu, serwują dania, że palce lizać!

ZOBACZ ŚWIAT Z POKŁADU KATAMARANU – weź udział w rejsie

rejs na katamaranie

Udział w rejsie katamaranem umożliwi Ci dotarcie do miejsc, o których turyści ze statków wycieczkowych mogą tylko pomarzyć! Albo czekają w kolejce 2h żeby wejść na pokład łódki, która ich zawiezie do zatoki. Więcej o różnicach między statkiem wycieczkowym a katamaranem piszę na blogu.

Rejs odbywa się tak, że katamaran wpływa do zatok, staje na kotwicy blisko plaż, dzięki czemu brzeg jest w zasięgu wzroku, ale nie dosięga Cię plażowy tłum i gwar. Możesz korzystać ze spokoju cichej zatoki spędzając noc na kotwicy i mając za towarzystwo tylko zachód słońca i morze.

Rejsy na katamaranach odbywają się w najpiękniejszych miejscach. Do wyboru masz tyle miejsc!

NA MORZU ŚRÓDZIEMNYM MAMY TRZY KIERUNKI, GDZIE ORGANIZOWANE SĄ REJSY:

 • Majorka z prześlicznymi portami i zatokami
 • Sardynia z lazurem wody godnym Karaibów czy Polinezji
 • Neapol z kolorową Procidą i kultową Capri

W TROPIKACH KIERUNKÓW JEST WIĘCEJ:

Trasy rejsów ułożone są tak, że mucha nie siada. Wszystkie atrakcyjne miejsca, nawet te niedostępne od strony lądu, są Twoje. Jest czas na  relaks, nurkowanie, jedzenie i zwiedzanie.

JADĘ NA REJS – CO OZNACZA WYNAJĘCIE KABINY?

Wynajmujesz kabinę na luksusowym katamaranie jak pokój w butikowym pensjonacie. Spędzasz wakacje pod żaglami mając ustalony plan podróży, pełne wyżywienie i wycieczki fakultatywne. Trochę jak na wycieczce objazdowej tyle, że przemieszczasz się w komfortowych warunkach razem z całym dobytkiem.

Wynajmując kabinę na rejsie masz gwarancję, że rejs się odbędzie nawet jeśli nie wszystkie miejsca zostaną sprzedane. Nasz klient był na rejsie na Malediwach z żoną i byli jedynymi gośćmi. To się nazywa luksus!

REJS – NA JAKIM KATAMARANIE?

Rejs na katamaranie może się odbywać na różnych jednostkach o długości 57-62 stopy (17- 19 metrów), a w niektórych miejscach np. na Seszelach są też dostępne 82 stopowe (25 metrów) katamarany. Pomyśl sobie, że pokład ma 170m2 i więcej, a jeszcze są kabiny i górny pokład!

Katamarany mają zazwyczaj od 4 do 6 kabin dwuosobowych (każda z własną łazienką) w dwóch kadłubach dla 8 – 12 podróżnych. Salon z jadalnią, jadalnia i strefa wypoczynkowa na zewnątrz są ogólnodostępne.

Jeżeli podróżujesz w pojedynkę zajmujesz kabinę i nikogo już Ci nie dokwaterujemy. Za ten luksus płaci się jednak więcej czasem jest to kwota trochę wyższa niż za 1 osobę, a czasem (jak w przypadku bardzo popularnych rejsów na Majorce) płaci się jak za 2 osoby.

OBSŁUGA REJSU NA KATAMARANIE

Załoga zna jacht jak własną kieszeń oraz akwen, na którym przebiega trasa rejsu. Kapitanowie to doświadczeni żeglarze z groźną miną i fajką w zębach. Nieee, to żart 🙂 Są bardzo przyjaźni i chętnie opowiadają o akwenie i lokalnych zwyczajach.

Hostessy lub stewardzi przygotowujący posiłki to wirtuozi w swoim fachu. Rozstanie z nimi po rejsie będzie dla Ciebie naprawdę przykre 🙂

Rano obudzi Cię zapach świeżej kawy i chleba, gdy przygotowywane będzie śniadanie. Może się zdarzyć, że załoga złowi świeżą rybkę na Twój obiad. I jak tu wrócić do codzienności i zakupów w osiedlowym sklepie…?

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ REJSY KABINOWE NA KATAMARANIE?

 • To trochę połączenie wycieczki krajoznawczej (tzw. objazdówki) z pobytem stacjonarnym. I mimo że to dwa w jednym zyskujesz dużo więcej.
 • Mniej ludzi niż w hotelu
 • Basenem jest morze lub ocean wokół, a w nim życie które możesz obserwować nurkując z maską i rurką.
 • Nie musisz się codziennie pakować by zmienić miejsce pobytu. Twój apartament przemieszcza się razem z Tobą!
 • Gwarantowane wyjazdy – nawet przy niepełnym obłożeniu!
 • Prywatna kabina i łazienka – Wygodne, nowoczesne zakwaterowanie
 • Profesjonalna, sprawdzona załoga – dogłębnie znająca akwen
 • Pełne wyżywienie – pyszne posiłki
 • Elastyczność rezerwacji

REJS NA KATAMARANIE – jak to wygląda?

Chcesz wiedzieć jak wygląda dzień na katamaranie? Czytaj: https://www.rejsynakatamaranach.pl/jak-wyglada-dzien-na-katamaranie/

Załoga przyjmie Cię w domu jak długo oczekiwanego gościa, zaprowadzi Cię do Twojej kabiny, zapozna z jachtem i odpowie na wszelkie pytania.

Po wejściu na jacht możesz spotkać się z innymi podróżnymi przy drinkach powitalnych, a to jak wiadomo zawsze rozluźnia atmosferę.

Goście będą wspólnie spożywać posiłki, ale będziesz mieć również możliwość, aby znaleźć spokój i odosobnienie np. na plaży, pływając lub nurkując z rurką.

Rejs ma nieformalną żeglarską formułę, atmosfera jest przyjazna i spokojna, spakuj więc lekkie ubrania z dużą ilością strojów plażowych/kąpielowych. I nie zapomnij o dobrym humorze

Spędziliśmy 2 urokliwe tygodnie w pięknej scenerii Morza Karaibskiego i Oceanu Atlantyckiego. Widoki i miejsca były tak piękne, że oglądając zdjęcia nie możemy uwierzyć że tam byliśmy.

Barbara
Udostępnij:
Agnieszka Olszewska
EKSPERT DS. NIEZAPOMNIANYCH WIDOKÓW
Copyright © 2024 Blue Sails