Wyspy Bahama

rejsy na Wyspach Bahama

 

Odkrycie Wysp Bahama zawdzięczamy Krzysztofowi Kolumbowi. To on jako pierwszy postawił stopę w Nowym Świecie 12 października 1492 roku na wyspie San Salvador. Dlatego też w herbie Bahamów znajduje się karawela odkrywcy Santa Maria. Sama nazwa Bahama pochodzi od hiszpańskich słów “baja mar” co oznacza płytkie morze. Na archipelag składa się 700 wysp z czego tylko 30 z nich jest zamieszkała. Najludniejszą wyspą jest New Providence, którą zamieszkuje ponad 200 tysięcy ludzi. Wyspa ta był jednym z ulubionych miejsc odpoczynku od “pracy” piratów z Karaibów.

Żeglowanie po Wyspach Bahama to zupełnie nowe doznanie. Tu możemy dopłynąć do miejsc ukrytych przed masową turystyką. Jachtów jest niewiele, więc pływa się rozpoznając poszczególne jachty, po trasie. Hiszpańska nazwa wysp nie wzięła się znikąd, cechą charakterystyczną akwenu jest niewielka głębokość morza. Pod kilem może być tylko metr lub dwa wody.

Wyspy Bahama (Abacos, Exumas)
Abacos – gruba wysp składa się z dwóch głównych wysp Great Abaco i Little Abaco nazywanych Wyspami Przyjaznymi.  Doświadczysz tutaj wspaniałej pogody (takiej jak na Florydzie) przez cały rok, niekończących się plaż, naturalnie chronionych wód i uroczych wiosek kolonialnych.
Exumas – archipelag 365 wysp podzielonych na 3 główne obszary: Great Exuma, Little Exuma i Exuma Cays. Dwa pierwsze to rajskie klimaty, piękne plaże i niemal nietknięta przyroda. Ostatni obszar upodobali sobie sławni i bogaci tego świata stawiając tam domu i ekskluzywne kurorty. Prawdziwą atrakcją są pływające dzikie świnki w Big Major Cay!

Na rejsie Exumas Dream Premium zobaczysz między innymi:

  • Highborne Cay. Miejsce niemal bajkowe na nurkowanie z maską i rurką. Nieopodal warto zobaczyć rafkę o wdzięcznej nazwie „Garden Octopus”. Można tu stanąć na noc. Na szczycie wzgórza jest restauracja z widokiem 360 stopni!
  • Norman Cay. Wspaniałe miejsce zarówno na spacer i zbieranie muszelek, jak i nurkowanie, zwłaszcza dla osób o stalowych nerwach. Nieopodal, pod wodą, znajduje się wrak samolotu, będący aktualnie siedliskiem wielu stworzeń morskich

Ceny rejsów z Exumas zaczynają się od 1180 EUR/osoba/7 dni.

 

Rejs Exumas Dream Premium

Rejs Exumas Dream Premium

8 dni / 7 nocy

Cena: od 1282 EUR do 2289 EUR. Zależy od terminu. Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.

Katamaran: Lagoon 620, Ipanema 58

Kliknij po więcej…

Bali