SESZELE – OTWARTE DLA TURYSTÓW I ŻEGLARZY OD 25 MARCA!

SESZELE OTWIERAJĄ SWOJE PODWOJE DLA ŻEGLARZY I TURYSTÓW 25 MARCA!

Wreszcie można pożeglować gdzieś, gdzie jest ciepło.

Izba Turystyki Seszeli poinformowała, że:

Wyspy na Oceanie Indyjskim ogłosiły, że ​​będą przyjmować gości z całego świata, niezależnie od ich statusu szczepień, od 25 marca 2021 r.”

Oświadczenie zostało ogłoszone przez Ministra Spraw Zagranicznych i Turystyki Sylvestre Radegonde podczas briefingu prasowego rano w czwartek 4 marca 2021 r., w sali konferencyjnej Izby Turystyki Seszeli w Domu Botanicznym po posiedzeniu Komitetu ds. Turystyki.

Przyjeżdżający na Seszele muszą wykazać się  jedynie negatywnym testem PCR wykonanym na 72 godziny przed odlotem.

Nie będzie wymogu kwarantanny ani ograniczeń w przemieszczaniu się po wjeździe na Seszele. Ponadto nie będzie już obowiązywał minimalny pobyt w placówkach po przyjeździe. Odwiedzający nadal będą zobowiązani do przestrzegania środków zdrowia publicznego wprowadzonych w związku z pandemią, tj. noszenie masek na twarz, dystans społeczny, regularne odkażanie lub mycie rąk.

Ten mały wyspiarski kraj na wschodnim wybrzeżu Afryki, którego gospodarka opiera się głównie na turystyce, był pierwszym afrykańskim krajem, który rozpoczął odważną, kompleksową i skuteczną kampanię szczepień przeciwko Covid-19 w styczniu 2021 roku. Plan był taki, żeby zaszczepić70% populacji Seszeli i… otworzyć się znów na świat!

Więcej szczegółów będzie dostępnych wkrótce w zaktualizowanym poradniku dotyczącym podróży na stronie www.tourism.gov.sc.

O tym jak jest na Archipelagu Seszeli przeczytasz w artykule https://www.rejsynakatamaranach.pl/destynacje/seszele/

Jednocześnie rekomendujemy ubezpieczenie się przed wyjazdem. Proponujemy jedno z dwóch ubezpieczeń, które działa jeszcze przed wyjazdem (np. w momencie, kiedy test na covid okaże się dodatni). Ubezpieczyciel TU Europa ma w ofercie ubezpieczenie od kosztów rezygnacji obejmujące zachorowania na Covid PRZED wyjazdem i w trakcie. Można objąć też loty. Proszę zajrzeć  na stronę https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm

Udostępnij:
Agnieszka Olszewska
EKSPERT DS. NIEZAPOMNIANYCH WIDOKÓW
Copyright © 2024 Blue Sails