REJSY KABINOWE – MARTYNIKA

REJSY z MARTYNIKI

Na Martynice jest najwięcej jachtów. Stąd zaczynają się rejsy na południe, odwiedzając po drodze wyspy St. Lucię oraz St.Vincent i przepiękne Grenadyny. Jest to rozległy rejon. Same Grenadyny nie są już tak rozproszone. A na Grenadynach dotrzeć trzeba na kultowe już kotwicowisko Tobago Cays. Postój tam pozostaje w pamięci na długo. Poza tym rejon nie jest ucywilizowany w sposób jaki znamy z Europy. Mnóstwo tam zatok, w których stoi się wyłącznie na kotwicy lub na boi. Na ląd warto się wybrać aby zobaczyć to co stworzyła natura (wulkany i wodospady) oraz człowiek (ogrody botaniczne, kolonialne miasteczka, destylarnie rumu).

DREAM GRENADINES 8/7

8 dni / 7 nocy

Cena: od 1090 EUR
Zależy od terminu.
Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Katamarany: Bali 5.4

Cena: od 1090 EUR. Zależy od terminu.

 • Zakwaterowanie w dwuosobowej kabinie z łazienką
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Napoje na posiłki (wino stołowe i woda), lokalne aperitify (poncz, rum, sok owocowy), napoje gazowane
 • Obsługa załogi: 2 osoby (kapitan, steward / kucharz)
 • 2 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
 • Materiały eksploatacyjne dla jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
 • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
 • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski, deska do wiosłowania, sprzęt wędkarski
 • Bilety lotnicze
 • Transfery lotnisko – baza – lotnisko (opcjonalnie)
 • Kasa jachtowa (obowiązkowa, na osobę): płatna w gotówce na miejscu po przyjeździe
 • Pakiet wycieczek (opcjonalnie)
 • Transfery lotnisko Fort de France – baza – Lotnisko Fort de France
 • Transfery w jedną stronę
  (Transfery możliwe za dodatkową opłatą)

Powyższe koszty są ważne przy płatności przy rezerwacji przelewem. W przypadku płatności na miejscu przez klienta obowiązuje dopłata w wysokości 15%.

Dzień 1 – SOBOTA: MARTINIQUE, LE MARIN -> BEQUIA (11h)
Katamaran „Dream Grenadines” będzie czekał na ciebie od 18 (18:00) w marinie Le Marin na południu wyspy. Le Marin to spokojna wioska ulokowana nad głęboką zatoką otoczoną przez lasy namorzynowe. Zatoka ta poprzetykana jest rafami i wysepkami, otoczona przesmykiem chroniącym ją przed falami i wiatrem. Jako pierwsza marina Małych Antyli Le Marin jest idealnym miejscem na rozpoczęcie rejsu po Grenadynach!
Na pokładzie powita nas załoga. Następnie będzie czas na zakwaterowanie w kabinach. Kolacja na pokładzie, a następnie wypłyniemy do Bequia, żeglując kolejno wzdłuż wybrzeży Sainte-Lucia i Saint-Vincent.
Dzień 2 – NIEDZIELA: BEQUIA
Przed śniadaniem dopłyniemy do Bequia (powiedzmy „Bekoue”), pierwszej wyspy Archipelagu Grenadynów. Postój w Zatoce Admiralicji. Stolica Port Elisabeth jest małym, ale ożywionym miastem; obraz Królowej Anglii, który jest umieszczony we wszystkich barach, odzwierciedla przywiązanie do dawnej potęgi kolonialnej.
Dzień 3 – PONIEDZIAŁEK: MAYREAU / TOBAGO CAYS (0,5 H)
Do Mayreau wypłyniemy po śniadaniu. Cumowanie przed plażą Saline Bay. Mayreau to mniej zaludniona wyspa archipelagu, licząca około 300 mieszkańców. Jedyną wioskę na wyspie można odkryć w ciągu godziny spaceru ścieżką rozpoczynającą się na plaży w zatoce Saline. Warto odwiedzić domki, bary i restauracje wykonane z kolorowo pomalowanego drewna i mały kamienny kościół na szczycie wzgórza z zapierającym dech w piersiach widokiem na pobliskie wyspy.
Przed południem wypłyniemy na krótki rejs w kierunku słynnych Tobago Cays, których wysepki i rafy otaczają najpiękniejszą lagunę Grenadyny. W samym sercu tropikalnego raju przewidziany jest lunch.
Czarujący świat koralowców; snorkelling na płytkiej wodzie. Wykorzystaj to niebiańskie miejsce i rafę koralową. Kolacja i noc na pokładzie.
Opcja: grill na plaży: aperitif, kolacja z homarem (sezonowo) lub małże i ryby
Dzień 4 – WTOREK: TOBAGO CAYS
Budzimy się w sercu rezerwatu przyrody. Wygrzewanie się na pięknych białych piaszczystych plażach to nasz jedyny obowiązek, choć dla bardziej aktywnych też znajdą się rozrywki. Można popływać na desce windsurfingowej, kajakiem,  lub wake-boardem. Można wybrać się na spacer i podziwiać miejscową folę: kaktusy, drzewa frangipani i endemiczne krzewy. Każdy znajdzie coś dla  siebie. Kolacja i noc na pokładzie.
Opcja: Rano, lokalną łodzią, popłyniesz do wysepki „Petit Tabac”, gdzie Jack Sparrow został porzucony z piękną Elisabeth. (ok. 2 godziny)
Dzień 5 – ŚRODA: TOBAGO CAYS / BEQUIA / CUMBERLAND (SAINT VINCENT) (5,5 godz.)
Po śniadaniu obierzemy kurs w kierunku Bequia. Po lunchu na pokładzie wizyta w wiosce z lokalnym targiem i malowniczymi straganami. Po południu żeglowanie do Cumberland Bay w St. Vincent.
Opcja: Po kolacji na pokładzie możesz wybrać się do „Beni” z muzyką steelband w bardzo miłej atmosferze.
Dzień 6 – CZWARTEK: ST. VINCENT / ST. LUCIA (4 godz.)
Śniadanie na pokładzie. Opcjonalnie można wziąć taksówkę na wyspie: typowa wioska, punkty widokowe. Pływanie przy wodospadach po przejściu przez typowy wiszący most (ok. 2,5 godziny)
Po obiedzie, postój przy Pitonsach, symbolu wyspy St. Lucia. Kolacja i noc na pokładzie.
Dzień 7 – PIĄTEK: ST. LUCIA / SAINTE ANNE (MARTINIQUE) (5h)
Śniadanie na pokładzie. Opcja: zwiedzanie wyspy z kierowcą i przewodnikiem: wioska La Soufrière, odkrycie Ogrodu Botanicznego z jego źródłami mineralnymi i kąpielami siarkowymi; spacer po kraterze wulkanu La Soufrière, pomiędzy dymami i gejzerami wrzącej wody (ok. 3,5 godziny).
Lunch na pokładzie podczas rejsu do Sainte Anne na Martynice. Kolacja i noc na pokładzie.
Dzień 8 – SOBOTA: SAINTE ANNE / LE MARIN (0,5h)
Śniadanie na pokładzie. Krótki rejs do mariny Le Marin,wyokrętowanie o godzinie 10:00.

Pakiet wycieczek (opcjonalnie): 175 EUR za osobę
Cena ważna przy udziale co najmniej 5 osób, w tym przejazdy w obie strony. Pakiet nie może zostać podzielony.
– Dzień 3: Tobago Cays: grill na plaży: aperitif, kolacja z homarem (sezonowo) lub małże i ryby.
– Dzień 4: Rano, z miejscową łodzią, dołącz do wysepki „Petit Tabac”, gdzie Jack Sparrow został porzucony z piękną Elisabeth.
– Dzień 5: Po obiedzie koncert Steelband w typowym barze (napoje za dodatkową opłatą)
– Dzień 6: St. Vincent: przejazd taksówką, aby odkryć wyspę: typowe wioski, punkty widokowe. Pływanie przy wodospadzie po przejściu przez typowy most wiszący (zalecane buty dostosowane) (ok. 2,5 godziny)
– Dzień 7: St Lucia: Wizyta na wyspie taksówką i przewodnikiem: wizyta w wiosce Soufriere, która była najważniejszą wioską w XVII wieku, Ogród Botaniczny i krater La Soufrière vulcano, między dymami i gejzerami wrzenia woda (ok. 3,5 godziny). Kąpiel błotna jest możliwa za dodatkową opłatą, płatna bezpośrednio do przewodnika

Uwaga: Plan podróży może ulec zmianie bez powiadomienia, w zależności od warunków pogodowych i / lub przyczyn technicznych. Podane powyżej czasy nawigacji oparte są na średniej prędkości przelotowej 6 węzłów. Mogą się różnić w zależności od warunków morskich, prędkości wiatru i warunków pogodowych. Firma zastrzega sobie prawo do przydzielenia innego rodzaju katamaranu do tego rejsu, który oferuje ten sam poziom komfortu i obsługi.

Katamaran BALI 5.4
6 cabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

DREAM CARIBBEAN PREMIUM 11/10

11 dni / 10 nocy

Cena: od 1181 EUR
Zależy od terminu.
Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Katamarany: Lagoon 620

Cena: od 1181 EUR – zależy od terminu.

 •  Zakwaterowanie w klimatyzowanej dwuosobowej kabinie z łazienką (A / C w serwisie od 8:00 do 22:00)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Napoje (wino stołowe), lokalne aperitify (poncz, rum), sok owocowy, napoje gazowane
 • Obsługa załogi: dwie osoby (kapitan, steward / kucharz)
 • Dwa komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
 • Materiały eksploatacyjne dla jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
 • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
 • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski, sprzęt wędkarski
 • Bilety lotnicze
 • Transfery lotnisko – baza – lotnisko (opcjonalnie)
  ● Fort de France – baza – Lotnisko Fort de France
  ● Transfery w jedną stronę
  (Transfery możliwe za dodatkową opłatą)Powyższe koszty są ważne przy płatności przy rezerwacji przelewem. W przypadku płatności na miejscu przez klienta obowiązuje dopłata w wysokości 15%.
 •  Kasa jachtowa (obowiązkowa): płatność gotówką na miejscu po przyjeździe
  ● Podatki celne
  ● Opłaty za park narodowy
  ● Podatki turystyczne i opłaty za lądowanie na wyspach
  ● Opłaty za cumowanie
  ● Możliwy ponowny zakup wody, paliwa, gazu, świeżych produktów
  ● Różne: odkupienie zniszczonych naczyń, utraconych żyłek lub przynęt.  Pakiet wycieczek (opcjonalnie): płatne przy rezerwacji lub na miejscu po przyjeździe, realizowane w przypadku co najmniej 5 chętnych osób.

DZIEŃ 1 – LE MARIN / BEQUIA (10H)
Katamaran czeka na ciebie od 18:00 w marinie Le Marin na południu wyspy. Le Marin to spokojna wioska ulokowana nad głęboką zatoką otoczoną przez lasy namorzynowy. Zatoka poprzetykana jest rafami i wysepkami które chronią ją przed falami i wiatrem. Jako pierwsza marina Małych Antyli, Le Marin jest idealnym miejscem na rozpoczęcie rejsu po Grenadynach!  Na pokładzie powita Cię załoga następnie będzie czas na zakwaterowanie w swojej kabinie. Po kolacji na pokładzie wyruszymy do Bequia (wymawiane „Bekoue”) i pożeglujemy nocą wzdłuż wybrzeży Saint Lucia i Saint Vincent.

DZIEŃ 2 – BEQUIA / MUSTIQUE (1h30)
Przed śniadaniem będziemy już na Bequia, pierwszej wyspie archipelagu Grenadynów. Zatrzymamy się w Zatoce Admiralicji i kapitan zajmie się formalnościami celnymi. Stolica, Port Elizabeth, jest małym, ale tętniącym życiem miastem, w którym zdjęcia Królowej Anglii wiszące we wszystkich barach, pokazują lokalne przywiązanie do ich dawnej potęgi kolonialnej. Po lunchu na pokładzie popłyniemy na wyspę Mustique, wyspę ulubioną przez celebrytów i biznesmenów. Luksusowe hotele, kameralne wille, ekskluzywne bary i restauracje dla smakoszy tworzą zaskakująco wyrafinowany świat w sercu tropikalnego raju Grenadynów. Nocujemy na pokładzie.

DZIEŃ 3 – MUSTIQUE / TOBAGO CAYS (2H30)
Po śniadaniu na kotwicy, będzie można popływać kajakiem, popływać z maską i rurką. Będzie można wybrać się na wycieczkę po wyspie, która pozwoli odkryć piękną panoramę i miasteczka oraz pływać na najpiękniejszej plaży na wyspie „Macaroni Beach” (wycieczka trwa około 2 godzin).
Wypływamy wczesnym popołudniem i płyniemy w kierunku słynnego Tobago Cays, gdzie wysepki i rafy otaczają najpiękniejszą lagunę w Grenadynach. To serce tego tropikalnego raju, gdzie delektować się będziemy kolacją i noclegiem na pokładzie.

DZIEŃ 4 – TOBAGO CAYS
Całkowity relaks. Bedzie można zanurzyć się w podwodnej krainie raf koralowych za pomocą płetw, maski i fajki oraz uzupełnić swoją opaleniznę na drobnych piaszczystych plażach lub na kajaku.
Na lądzie można chodzić po szlakach na wyspie, aby odkryć lokalną florę: kaktusy, drzewa frangipani i endemiczne krzewy. Opcja: grill na plaży z aperitifem, na obiad homar, lub małże i ryby.

DZIEŃ 5 – TOBAGO CAYS / PSV (1 godz.)
Późnym rankiem będzie czas na pływanie z żółwiami w zatoce przed krótkim żeglowaniem w kierunku Petit St. Vincent (PSV) i jej turkusowych wód. Będzie dużo pływania i możliwość wypicia drinka w barze na lądzie wczesnym wieczorem. Kolacja i nocleg na pokładzie.

DZIEŃ 6 – PSV / MORPION / MAYREAU (1 godz.)
Zaczniemy dzień od krótkiego rejsu na wyspę Morpion i super imponujące snorkelingu. Lunch i wypłynięcie około godziny 15:00 na  Mayreau, najsłabiej zaludnionej wyspy archipelagu liczącej około 300 mieszkańców. Jedyna wioska, do której można dotrzeć w niespełna pół godziny spacerem od plaży, jest warta odwiedzenia ze względu na kolorowe chaty, bary i restauracje. Na szczycie wzgórza jest mały, zbudowany z kamienia kościół, z którego fantastyczna jest panorama sąsiednich wysp! Kolacja i nocleg na pokładzie.

DZIEŃ 7 – MAYREAU / PALM ISLAND / UNION (0,5H)
Zostawiamy Mayreau pod koniec ranka i udajemy się na lunch przy Palm Island. Po południu odbędzie się krótki rejs do Union, „stolicy” Grenadynów. Są tutaj hotele, restauracje, targi owoców i warzyw, supermarkety, sklep mięsny, warsztat naprawczy i kafejkę internetową. W pobliżu znajduje się ładna wioska, którą można zwiedzać po kolacji, a wieczorem można także odwiedzić bar na brzegu.

DZIEŃ 8 – UNIA / CANOUAN / CUMBERLAND (ST. VINCENT) (4.5H)
Po śniadaniu na Canouan, obiad na pokładzie. Wczesnym popołudniem wyruszymy do Cumberland Bay na St.Vincent. Istnieje opcja obiadu na pokładzie i można zakończyć wieczór słuchając lokalnej steel band „Beni” i rozkoszować się przyjazną, przyjazną atmosferą.

DZIEŃ 9 – ST. VINCENT / SAINT LUCIA (4H)
Śniadanie na pokładzie, a następnie można zadecydować, czy pojechać taksówką / minibusem na wyspie z przewodnikiem. Jest to malownicza przejażdżka wzdłuż karaibskiego wybrzeża, wizyta w typowej wiosce i pływanie pod wodospadem świeżej wody po przejściu przez „bardzo lokalny” most wiszący (wycieczki trwa około 2h30). Po obiedzie popłyniemy w kierunku Pitonsów, słynnego symbolu St.Lucia. Kolacja i nocleg na pokładzie.

DZIEŃ 10 – SAINT LUCIA / SAINT ANNE (MARTINIQUE) (5H)
Śniadanie na pokładzie i wybór, czy zwiedzić wyspę taksówką i z przewodnikiem, aby odwiedzić wioskę La Soufriere, która była najważniejszą wioską w XVII wieku. Do zobaczenia Ogród Botaniczny i krater wulkanu Soufriere, który wciąż jest aktywny dzięki swoim gejzerom wrzącej wody i siarkowym źródłom, w których możesz się kąpać (podróż trwa około 3,5 godziny).
Obiad i żegluga w kierunku Saint Anne na Martynice. Kolację i nocleg na pokładzie.

DZIEŃ 11 – CZWARTEK SAINT ANNE / MARIN (0,5 H)
Śniadanie na pokładzie i krótki rejs do przystani Le Marin, by zejść z katamaranu o 10 rano.

Ta trasa może ulec zmianie bez powiadomienia z przyczyn meteorologicznych i / lub technicznych, w zależności od decyzji kapitana.

SZCZEGÓŁY PAKIETU WYCIECZKOWEGO GRENADINES DREAM (opcjonalnie): 175 € za osobę
W tym transfery do miejsc wycieczek i powroty na katamaran.
– Dzień 3: Mustique: Odwiedź wyspę taksówką z panoramą i wymarzonymi willami, a następnie popłyń na najpiękniejszej plaży na wyspie, „Macaroni Beach” (około 2 godzin wolnego czasu, aby cieszyć się na plaży)
– Dzień 4: Tobago Cays: wieczór na grillu na plaży z aperitifem, obiadem z homara (w zależności od sezonu) lub konchą / rybą
– Dzień 8: Po kolacji posłuchaj koncertu zespołu stalowego w lokalnym barze (za dodatkową opłatą)
– Dzień 9: St. Vincent: Przejażdżka minibusem z kierowcą i przewodnikiem, aby odwiedzić typową wioskę, panoramiczną drogę wzdłuż wybrzeża Karaibów, pływać pod kaskadą świeżej wody po przejściu przez „bardzo lokalny” most wiszący (zalecane odpowiednie buty ) (około 2h30)
– Dzień 10: St Lucia: Wycieczka taksówką na wyspę z przewodnikiem, aby odwiedzić La Soufriere, która była najważniejszą wioską w XVII wieku, Ogród Botaniczny, krater wulkanu Soufriere, który jest nadal aktywny z jego wrzącym jeziorem błoto i jego źródła siarki, w których można się kąpać (ok. 3,5h). Kąpiel błota jest możliwa za dodatkową opłatą, którą należy uiścić przewodnikowi.

Uwaga: Plan podróży może ulec zmianie bez powiadomienia, w zależności od warunków pogodowych i / lub przyczyn technicznych. Podane powyżej czasy nawigacji oparte są na średniej prędkości przelotowej 6 węzłów. Mogą się różnić w zależności od warunków morskich, prędkości wiatru i warunków pogodowych. Firma zastrzega sobie prawo do przydzielenia innego rodzaju katamaranu do tego rejsu, który oferuje ten sam poziom komfortu i obsługi.

Katamaran LAGOON 620
6 kabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Więcej o Lagoon 620

Copyright © 2024 Blue Sails