REJSY KABINOWE – GWADELUPA

REJSY z Gwadelupy

Gwadelupa jest porównywana do …. motyla. Wszystko dlatego, że geograficznie podzielona jest na dwie części połączone wąskim, 200 metrowym pasem ziemi.  Jakkolwiek byśmy na Gwadelupę nie patrzyli, to obie części wyspy różnią się od siebie i to bardzo. Dlatego mówi się o Gwadelupie, że jest to jedna wyspa o dwóch obliczach.

Tak naprawdę mówimy o zespole wysp o nazwie Gwadelupa. Oprócz głównej wyspy należy do niego kilka mniejszych: Marie-Galante, Desirade, Petite Terre oraz Les Saintes.  Żeglując w tym rejonie można zobaczyć wulkan Soufriere na Gwadelupie, czarne czy pomarańczowe plaże, oraz plantację kawy, na której uprawia się banany! Można zakosztować najlepszego rumu na świecie na Marie-Galante (są tam 3 destylarnie) lub totalnego spokoju na Petite Terre gdzie mieszka 2 strażników i legwany czy Les Saintes, gdzie tylko dwie wyspy z dziewięciu są zamieszkałe.

GWADELUPA DREAM PREMIUM 8/7

8 dni / 7 nocy

Cena: od 1131 EUR
Zależy od terminu.
Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.

Katamarany: Lagoon 620, Lagoon 52

  • Zakwaterowanie w klimatyzowanej dwuosobowej kabinie z łazienką (klimatyzacja w godzinach od 8:00 do 22:00)
  • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
  • Napoje przy posiłkach (wino stołowe i woda), lokalne aperitify (poncz, rum, sok owocowy)
  • Obsługa załogi: 2 osoby (kapitan, steward / kucharz)
  • 2 zestawy bielizny pościelowej, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
  • Materiały eksploatacyjne dla jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
  • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
  • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski, deski wiosłowe

• Bilety lotnicze
• Transfery lotnisko – baza – lotnisko (opcjonalnie)
Transfery można zamówić za dodatkową opłatą
• Kasa jachtowa / Cash box (obowiązkowa)
• Pakiet wycieczek (opcjonalnie). Realizowane gdy chętnych jest przynajmniej 5 osób.

Dzień 1 – sobota: Pointe-à-Pitre
Zaokrętowanie w Marina Bas du Fort na Grande-Terre, największym mieście Gwadelupy. Płyniemy ok. 30 minut do Îlet du Gosier na południowo-zachodnim wybrzeżu, które słynie ze spektakularnej rafy koralowej i cichych plaż. Jest to wspaniałe miejsce do snorkelingu, a w pobliżu jest też zatopiony holownik. Noc na pokładzie, na kotwicy.

Dzień 2 – niedziela: Marie-Galante
Po śniadaniu wyruszamy na dwie godziny na wyspę Marie-Galante, wyspę stu wiatraków, z których 70 można zobaczyć do dziś. Dojedziemy do Anse Canot na zachodnim wybrzeżu, jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie. Spróbujemy lokalnego rumu, który uważany jest za najlepszy na świecie. Lunch na pokładzie.
Opcja *: Wycieczka autobusowa po wyspie (około 3 godzin), gdzie można zobaczyć imponujące ruiny cukrowniczej wyspy, wiatraki i wielki pałac, który przypomina nam o dawnym bogactwie wyspy. Wizyta w muzeum, młynie do manioku i destylarnię rumu.
Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 3 – poniedziałek: Dominika
Po śniadaniu wypłyniemy w kierunku Dominiki (ok. 4 godziny), „The Nature Island of the Caribbean”, jednej z najbardziej niezagospodarowanych wysp na Karaibach, gdzie górzysta, wulkaniczna sceneria jest nienaruszona. Przybędziemy do Portsmouth, które zobaczymy po zakończeniu odprawy celnej. Będziemy w pobliżu jedynej na wyspie piaszczystej plaży na wyspie i Parku Narodowego Cabrits ze szlakami turystycznymi. Lunch na pokładzie.
Opcja *: Rejs łodzią po rzece Indii i powrót przez plantacje owoców i przez wieś Portsmouth. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 4 – wtorek: Dominika
Śniadanie i zwiedzanie wyspy.
Opcja *: Wycieczka po wyspie autobusem z przewodnikiem, która obejmuje North Road, Amerindian Reserve Kalinago, przystanek w Parku Narodowym, imponujący naturalny wodospad „Emerald Pool” w lesie deszczowym oraz na południowym i zachodnim wybrzeżu wyspy. Będziemy jedli lunch w restauracji w lesie deszczowym i zobaczymy słynne wodospady Trafalgar (60 m wysokości) z przewodnikiem. Wrócimy do łodzi przez stolicę, Roseau i przez zachodnie wybrzeże. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 5 – środa: Pigeon Island
Po śniadaniu przepłynięcie na zachodnie wybrzeże Gwadelupy, co zajmie około 7 godzin po kilku niezapomnianych przystankach. Będziemy jeść lunch stojąc na kotwicy. Po obiedzie popłyniemy 3 godziny do rezerwatu Cousteau z widokiem na wyspę Pigeon Island, gdzie będziemy mogli zobaczyć koralowce, tropikalne ryby, żółwie i humbaki. To jedno z najbardziej znanych miejsc nurkowych na świecie. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 6 – czwartek: Wyspy Świętych (Les Saintes)
Po śniadaniu będzie można się zrelaksować i cieszyć się wodą, snorkelingiem, pływaniem i SUP-em. Jeśli lubisz nurkować, istnieje możliwość nurkowania z lokalnymi klubami. Po obiedzie popłyniemy 3godziny do archipelagu Saintes z ośmioma wyspami, cumując w Pain de Sucre. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 7 – piątek: Wyspy Świętych (Les Saintes)
Po śniadaniu udamy się do zatoki Terre de Haut, głównej wyspy i jednej z dwóch zamieszkanych wysp archipelagu. Zakotwiczymy w zatoce i będziemy mogli zwiedzać na lądzie. Wyspa ma plaże idealne do pływania i nurkowania.
Opcja *: Wycieczka po wiosce i spacer do Fortu Napoleona, który jest obecnie muzeum. Zobaczysz najwspanialsze widoki ze szczytu wzgórza, które są warte tego spaceru. Lunch na pokładzie, a następnie trochę wolnego czasu, zanim wypłyniemy 4 godziny do Îlet du Gosier. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 8 – sobota: Pointe à Pitre
Po śniadaniu wyokrętowanie około 10 rano w przystani Bas du Fort.

* Wszystkie opcje są dostępne za dodatkową opłatą, patrz poniżej. Trasa może ulec zmianie bez powiadomienia z przyczyn meteorologicznych i / lub technicznych, w zależności od decyzji kapitana.

Pakiet wycieczek (opcjonalnie): 150 € za osobę
– Dzień 2: Marie-Galante: Wycieczka autobusem po wyspie, gdzie odwiedzicie muzeum, młynek do manioku i destylarnię rumu (około 3 godziny).
– Dzień 3: Dominika: Rejs łodzią po rzece Indii i powrót przez plantacje owoców i przez wioskę Portsmouth.
– Dzień 4: Dominika: Wycieczka autobusem po wyspie z kierowcą-przewodnikiem, który obejmuje North Road, Amerindian Reserve Kalinago, przystanek w Parku Narodowym, imponujący naturalny wodospad „Emerald Pool” w lesie deszczowym oraz na południowym i zachodnim wybrzeżu wyspy . Będziesz jadł lunch w restauracji w lesie deszczowym i zobaczysz słynne wodospady Trafalgar (60 m wysokości) z przewodnikiem. Wrócisz do łodzią przez stolicę, Roseau i przez zachodnie wybrzeże.
– Dzień 7: Les Saintes: Wycieczka po wiosce i spacer do Fortu Napoleon.

Katamaran LAGOON 52
5 cabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Więcej o Lagoon 52

Katamaran LAGOON 620
6 kabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Więcej o Lagoon 620

Copyright © 2024 Blue Sails