NA JAKICH KATAMARANACH SĄ REJSY?

Rejsy na katamaranach, do których możesz dołączyć wykupując kabinę, organizowane są na dużych, wygodnych, dobrze wyposażonych katamaranach. Co to katamaran, to przeczytaj TUTAJ. W obsłudze katamaranu, oprócz skippera prowadzącego, jest wspaniały kucharz 🙂 Nie wiem czy od nich nie powinniśmy zacząć, bo są naprawdę doskonali!

Katamarany mają przypisane na stałe zawodowe załogi. Skipper prowadzi jacht, a hostessa przygotowuje posiłki i dba o porządek w częściach wspólnych (nie w kabinach). Na największych jachtach jest jeszcze trzecia załoga z obsługi – zazwyczaj pomocnik skippera.

Te dwukadłubowe jachty mają długość przekraczającą 15 metrów i szerokość ok. 9 metrów, największe mają nawet 19 metrów długości i 10 metrów szerokości! To daje 135-190 m2 powierzchni na podstawowym poziomie. Na nim jest kuchnia, salon i kokpit, czyli taki salon na zewnątrz ze stołem i kanapami oraz cały pokład.

Katamarany wyposażone są w dwuosobowe kabiny. W każdej z nich jest podwójne łóżko i szafki na ubrania. Każda kabina ma swoją prywatną łazienkę z prysznicem, umywalką i toaletą.

Na zewnątrz oprócz wspomnianego kokpitu ze stołami i kanapami oraz przestronnego pokładu mamy jeszcze tzw. górny pokład (fly bridge). Na górnym pokładzie również mamy czeka na Was dużo miejsca do relaksu. Można usiąść na wygodnych kanapach lub położyć się na materacach.

NA JAKICH KATAMARANACH SĄ REJSY?

We wszystkich miejscach na świecie, gdzie odbywają się rejsy, goście mają do swojej dyspozycji bardzo podobne katamarany z 4 lub 6 kabinami dwuosobowymi. Na takim rejsie jest 8 do 12 gości plus skipper prowadzący jacht i osoba dbająca o porządek i wyżywienie. Najbardziej popularne katamarany, to Lagoon 620, Lagoon 560, Sanya 57, Ipanema 5.8 i Bali 5.4.

JAK WYGLĄDA LAGOON 620?

JAK WYGLĄDA LAGOON 560?

JAK WYGLĄDA IPANEMA 58?

JAK WYGLĄDA BALI 5.4?

JAK WYGLĄDA SANYA 57?

Wśród katamaranów, na których organizowane są rejsy, znajdziesz również katamarany starsze i mniej popularne. Katamarany Dream 60 czy Eleuthera 60 są starsze, ale po remontach. Takich katamaranów jest jednak zdecydowanie mniej.

JAK WYGLĄDA DREAM 60 (CATALANTE 600)?

JAK WYGLĄDA MARQUISE 56?

JAK WYGLĄDA ELEUTHERA 60?

Rejs po Seszelach – koniec stycznia; grupa międzynarodowa, załoga miejscowa (…). Pogoda mieszana, z przewagą słońca, morze otulająco ciepłe, pełne kolorów, snorkling – pozwalający odkryć barwy różnorakich ryb, wysepki – każda inna, głównie powulkaniczne, z mikroplażyczkami, pełne ptactwa i ogromnych żółwi. Jedzenie na jachcie – wyśmienite, dużo złowionych ryb, przyrządzonych na sposób kreolski. Jeśli ktoś chce się kompletnie zresetować – polecam. Efekt murowany!

Halina B.
Udostępnij:
Agnieszka Olszewska
EKSPERT DS. NIEZAPOMNIANYCH WIDOKÓW
Copyright © 2024 Blue Sails