MAJORKA

REJSY Z MAJORKI – SŁONECZNEJ WYSPY

Majorka – największa z wysp archipelagów Balearów. Do dyspozycji mamy 550 km wybrzeża! 300 dni słonecznych i 300 plaż niemal gwarantują, że będzie to niezapomniany wypoczynek na wyciągnięcie ręki. Sama Palma de Mallorca warta jest niespiesznego spaceru uroczymi uliczkami, a imponująca gotycka katedra musi być jednym z jego punktów.

Najciekawsze miejsca do zobaczenia w trakcie rejsu:

  • Cala Pi. Piękna piaszczysta plaża i turkusowa woda oczarują każdego. Znajdują się tu jeszcze ruiny wieży strażniczej z czasów kiedy piraci byli poważnym problemem.
  • Cala Figuera. Znana jako “Mała Wenecja”. Cala Figuera jest najbardziej  zacisznym kotwicowiskiem na południowo-wschodnim wybrzeżu Majorki. Port w dalszym ciągu zamieszkany jest przez tradycyjną społeczność rybacką, z malowniczymi wybielonymi domkami, które rozciągają się wzdłuż krawędzi wody.
  • Cala Santana. Zaciszna zatoka otoczona klifami i lasem piniowym. Na cyplu Torre Nova de la Roca Fesa znajduje się wieża widokowa, która została zbudowana w 1663 roku, aby chronić tę część wybrzeża przed piratami.
  • Cabrera. Archipelag Cabrera to morski park narodowy położony 10 km na południowy wschód od wybrzeża Majorki. Składa się z głównej wyspy (Cabrera), 6 mniejszych wysp i kilkunastu skalistych wysepek. Ten archipelag jest znany ze swojego ptactwa i bogatego środowiska morskiego. Na Cabrerze znajdują się ruiny zamku, który został zbudowany pod koniec XIV wieku w odpowiedzi na liczbę ataków pirackich.
  • Es Trenc. Piękna plaża, która rozciąga się ponad dwa i pół kilometra wzdłuż chronionego, niezagospodarowanego krajobrazu wydm na południu wyspy.
  • Cap Blanc. Klif z latarnią morską. Duża część wybrzeża w tym obszarze jest chroniona. Mnóstwo tu skalne groty i zacisznych zatoczek jak na przykład Calo des Cap d’Alt i Cala de Cap Falco.
Palma dream premium 8/7

Palma dream premium 8/7

8 dni/ 7 nocy

Cena: od 1270 EUR
Zależy od terminu.
Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Katamarany:
Lagoon 620

kliknij po więcej…

 

 

Majorka