REJSY Z MAJORKI – SŁONECZNEJ WYSPY

Majorka – największa z wysp archipelagów Balearów. Do dyspozycji mamy 550 km wybrzeża! 300 dni słonecznych i 300 plaż niemal gwarantują, że będzie to niezapomniany wypoczynek na wyciągnięcie ręki. Sama Palma de Mallorca warta jest niespiesznego spaceru uroczymi uliczkami, a imponująca gotycka katedra musi być jednym z jego punktów.


PALMA DREAM PREMIUM 8/7

8 dni/ 7 nocy

Cena: od 2120 EUR
Zależy od terminu.
Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Katamarany: Lagoon 620

 • Zakwaterowanie w klimatyzowanej kabinie dwuosobowej z prywatną łazienką
       (Klimatyzacja w godzinach od 8.00 do 22.00)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Napoje podczas posiłków (wino stołowe i woda), lokalne aperitify (poncz, rum, sok owocowy)
 • Obsługa załogi: 2 osoby (kapitan, steward / kucharz)
 • 2 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
 • Materiały eksploatacyjne do jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
 • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
 • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski,
 • Bilety lotniczeTransfery lotnisko – baza – lotnisko (opcjonalnie)
  Transfery można zamówić za dodatkową opłatą
  • Kasa jachtowa / Cash box (obowiązkowa)
  • Wycieczki (opcjonalne). Realizacja przy min. 5 zainteresowanych osobach

Dzień 1: Palma
Zaokrętowanie o godzinie 18.00 w Palma de Malkorca. Krótki rejs (maksymalnie 1 godz. 30 minut) do Cala Portals Vells, pięknej zatoczki z dziewiczymi wodami. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 2: Cala Portals vells – Cala Pi – Colonia Sant Jordi (25NM – 2h30 + postój w Cala Pi, 1h30)
Po śniadaniu wypłynięcie do Cala Pi. Piękna plaża i czyste, spokojne turkusowe wody są odpowiednie do pływania i nurkowania z rurką oraz dla dzieci. W okolicy znajduje się bar na plaży i trzy restauracje. Przed wiekami piraci stanowili problem na tym terenie, a pozostałości średniowiecznej wieży strażniczej nadal istnieją. Obiad na pokładzie w zatoce. Jeśli wiatr lub warunki pogodowe będą zbyt trudne, popłyniemy do portu Sa Rapita (około 3 nm na wschód), gdzie znajduje się przystań.
Po obiedzie popłyniemy do Colonia Sant Jordi (15MN – 2h30). Colonia znana jest z pięknych plaż o białym piasku, w tym Es Carbo, odwiedzanych przez hiszpańską rodzinę królewską, i Es Trenc, 2-kilometrowa (3,2 km) naturalna i bardziej odizolowana plaża z pięknym złotym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Pływanie, plażowanie i nurkowanie z rurką. W mieście znajduje się wiele popularnych restauracji i barów tapas wzdłuż Avinguda de la Primavera (Primavera Avenue). Na noc staniemy na kotwicy pomiędzy wyspami Gabina i Redona. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 3: Colonia Sant Jordi – Cala Figuera – Porto Petro (19 NM – 3 godz.)
Po śniadaniu popłyniemy na północ i podziwiamy malownicze wybrzeże w drodze do Cala Figuera. Cala Figuera, znana miejscowym jako „Mała Wenecja”, jest uroczym i bardziej odosobnionym kotwicowiskiem wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Majorki. Port jest nadal przede wszystkim tradycyjną wioską rybacką z malowniczymi
bielonymi domkami i przystaniami. Po obiedzie popłyniemy do Porto Petro, dawnego portu rybackiego, który stał się bardzo ładnym nadmorskim kurortem z piękną osłoniętą zatoką. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 4: Porto Petro – Cala Santanyi (7 NM – 1h30)
Po śniadaniu wypływamy do Cala Santany. To ładna zatoczka z piękną, piaszczystą plażą i krystalicznie czystą wodą, idealna do pływania. Jest otoczona skalistymi klifami i lasami wypełnionymi sosnami.
Zbudowana na cyplu i z widokiem na zatokę, stoi Torre Nova de la Roca Fesa, wieża widokowa, która została zbudowana w 1663 roku w celu ochrony tej części wybrzeża przed piratami. Po obiedzie snorkeling lub wycieczka kajakiem do pobliskiej pięknej jaskini. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 5: Cala Santanyi – Park Narodowy Cabrera (15NM -2h30)
Rano wypływamy do Parku Narodowego Cabrera. Archipelag Cabrera to morsko-lądowy park narodowy, który leży 10 km od południowo-wschodniego wybrzeża Majorki. Składa się z głównej wyspy (Cabrera), 6 mniejszych wysp i kilkunastu skalistych wysepek. Archipelag znany jest z życia ptaków i bogatego środowiska morskiego.
Późnym popołudniem można wybrać się na spacer do zamku z widokiem na port. Został zbudowany pod koniec XIV wieku w odpowiedzi na liczbę ataków piratów na Majorkę. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 6: Cabrera – Es Trenc Beach, Sa Rapita (12NM – 2h)
Po śniadaniu wypływamy na plażę Es Trenc. Ta piękna plaża rozciąga się na ponad dwa i pół kilometra wzdłuż chronionego, a zatem niezagospodarowanego krajobrazu wydm na południu wyspy. Naturalny krajobraz, miękki biały piasek i zapierający dech w piersiach jasny błękit wody wprawiają w zachwyt miłośników przyrody, fotografów i nurkujących z rurką. Unikalne, turkusowe odcienie morza nadają plaży tropikalny charakter.
Istnieje kilka «chiringuitos» (barów z małymi sklepami), które oferują szeroki wybór posiłków, przekąsek, napojów i akcesoriów plażowych oraz odtwarzają muzykę latynoamerykańską od 18:00. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 7: Plaża Es Trenc – Palma (23NM – 4h)
Po obiedzie wypływamy do Palmy. W drodze powrotnej do Palmy zobaczysz piękne, strome klify Cap Blanc z latarnią morską. Duża część wybrzeża w tym obszarze jest chroniona dzięki czemu zachowała swój pierwotny wygląd. Calo des Cap d’Alt i Cala de Cap Falco to dwa dobre przykłady skalistych, zacisznych zatoczek. Obie oferują krystalicznie czyste wody, które są idealne do pływania i nurkowania. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 8: Palma
Wyokrętowanie w Palma de Mallorca o godzinie 09:00

Uwaga: Trasa może ulec zmianie w zależności od warunków meteorologicznych i technicznych. Czas żeglugi może się różnić w zależności od warunków morskich i pogodowych.
Armator zastrzega sobie prawo do przydzielenia innego rodzaju katamaranu oferującego takie same warunki komfortu i obsługi.

Katamaran LAGOON 620
6 kabin z własnymi łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)

Więcej o Lagoon 620

Najciekawsze miejsca do zobaczenia w trakcie rejsu:

 • Cala Pi. Piękna piaszczysta plaża i turkusowa woda oczarują każdego. Znajdują się tu jeszcze ruiny wieży strażniczej z czasów kiedy piraci byli poważnym problemem.
 • Cala Figuera. Znana jako “Mała Wenecja”. Cala Figuera jest najbardziej  zacisznym kotwicowiskiem na południowo-wschodnim wybrzeżu Majorki. Port w dalszym ciągu zamieszkany jest przez tradycyjną społeczność rybacką, z malowniczymi wybielonymi domkami, które rozciągają się wzdłuż krawędzi wody.
 • Cala Santana. Zaciszna zatoka otoczona klifami i lasem piniowym. Na cyplu Torre Nova de la Roca Fesa znajduje się wieża widokowa, która została zbudowana w 1663 roku, aby chronić tę część wybrzeża przed piratami.
Copyright © 2024 Blue Sails