KATAMARAN – TWOJE BEZPIECZNE MIEJSCE NA WAKACJE

Katamaran – bezpieczne miejsce na wakacje w czasach Covid-19

Komu skóra wyschła z braku morza w pobliżu i kto już chętnie odświeżyłby płuca z miejskiego powietrza, ten z radością wyrwie się na wakacje pod żaglami! Dlaczego akurat na katamaran? W dobie wszystkich obostrzeń, obaw i ogólnej dezorientacji, to najlepszy wybór. Dlaczego? Ano…

  • Bezpieczny dojazd. W przypadku wyjazdu do Chorwacji mają być utworzone „korytarze turystyczne” w krajach tranzytowych dla przemieszczających się do tego kraju. Samochód zmniejsza ilość kontaktów z innymi ludźmi. Siku po drodze na parkingu czy szybka kawa na stacji, to jednak nie to samo co zatłoczone lotnisko.
  • Bezpieczne jachty. Armatorzy dezynfekują katamarany po każdym czarterze. Dostajecie katamaran przygotowany dla Was jak laboratorium.
  • Bezpieczny check-in. Część armatorów umożliwia nawet przejęcie katamaranu za pomocą aplikacji. Chodzi o zmniejszenie kontaktów „twarzą w twarz”, chcociaż dla nas to zawsze kontakty z ludźmi są najbardziej wartościowe. No ale cóż, takie czasy…
  • Zachowanie dystansu społecznego. Na jachcie jest tylko Wasza grupa. Stojąc na kotwicy siłą rzeczy zachowujecie od najbliższego jachtu na minimum kilkanaście metrów.
  • Bezpieczne posiłki. Jeżeli nie chcecie korzystać z knajp, to możecie gotować na jachcieKuchnia na jachcie jest wyposażona we wszystko co macie w domu. No prawie 😉 Najważniejsze, że płyta grzejna, piekarnik i lodówka są na wyposażeniu. W knajpach zapewne będą wymuszone odległości między stolikami, a obsługa będzie chodziła w maseczkach.
  • Bezpieczne zakupyZaprowiantowanie katamaranu przed rejsem możecie zrobić on-line lub wysyłając do nas listę prowiantową. Zakupy będą na was czekały na pokładzie i nie będzie potrzeby chodzić do sklepu.

Dlaczego katamaran, a nie hotel?

  • Posiłki. W hotelu są wyznaczone pory posiłków. W jednym miejscu znajdzie się więc naraz zdecydowanie więcej osób niż na katamaranie.
  • Baseny. W jednym czasie w basenie i wokół niego przebywa bardzo dużo ludzi. Każdy chce się schłodzić.
  • Windy, hole, świetlice dla dzieci. To miejsca, przez które non stop płynie potok ludzi przez cały dzień.

To może domek letniskowy?

Jak ktoś lubi, to proszę bardzo, ale główną wadą domku jest to, że taki domek się nie przemieszcza!

Jedyną formą wakacji spełniającą założenia przemieszczania się przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego – są wakacje na katamaranie. Możecie myśleć co chcecie, ale i tak jacht jest najlepszy.

Udostępnij:
Agnieszka Olszewska
EKSPERT DS. NIEZAPOMNIANYCH WIDOKÓW
Copyright © 2022 Blue Sails