STATEK WYCIECZKOWY CZY REJS KATAMARANEM?

REJS W TOWARZYSTWIE 2000 OSÓB CZY RACZEJ 10?

Statek wycieczkowy czy katamaran. No właśnie… Co wybrać? Każdy ma inne oczekiwania, wymagania i pomysł , jak mają wyglądać idealne wakacje. Dla nas na przykład wakacje to piękne zatoki, mało ludzi, zaciszne porciki i odwiedzane miasteczka, brak pośpiechu…

JAK WYGLĄDAJĄ WAKACJE NA DUŻYM STATKU WYCIECZKOWYM (CRUISERZE)?

 • O dużych statkach wycieczkowych słyszał chyba każdy, ale nie każdy wie że cruiser pływa głównie nocą. Postoje planowane są w dzień tak aby goście mogli zwiedzać. Na katamaranach żegluga odbywa się tylko w ciągu dnia. Najczęściej nie przekracza 4h dziennie tak aby mieć czas na kąpiele, plażowanie i zwiedzanie.
 • Statki wycieczkowe stają tylko w dużych komercyjnych portach bez uroku. Katamarany żaglowe zatrzymują się w klimatycznych porcikach i marinach.
 • W porze lunchu katamaran często staje na kąpiel w uroczych zatoczkach. Coś co jest normą na katamaranie jest nieosiągalne na statku wycieczkowym.
 • Jeśli statek wycieczkowy nie stoi w porcie, tylko na kotwicy, trzeba czekać w kolejce, aby łódź motorowa zabrała wszystkich na ląd. A w kolejce czekają setki ludzi… Poza tym cruiser nie wpływa do zatoki tak jak żaglowy katamaran, tylko zatrzymuje się daleeeko od brzegu. Po prostu zanurzenie statku i jego rozmiary nie pozwalają mu podpłynąć bliżej. Bezpośrednio do lądu może podejść tylko w dużym porcie.
 • Na pokładzie statków wycieczkowych jest mnóstwo atrakcji: kina, bary, restauracje, kawiarnie, baseny, siłownie…. Czy jednak nie odwraca to naszej uwagi od miejsca, gdzie pojechaliśmy wypocząć…? Można nie zauważyć, że płyniemy po morzu. Dla niektórych będzie to zaletą, ale dla tych którzy marzą o REJSIE już niekoniecznie.
 • Często jest też tak, że statek wycieczkowy, na którym odbywamy rejs, nie jest jedynym w okolicy i na lądzie okazuje się, że jesteśmy wśród kilkunastu tysięcy osób, które opuściły „swoje” staki, aby udać się na zakupy, do knajpki czy na zwiedzanie…dokładnie w te same miejsca. Jeśli lubisz tłok, to OK, ale jeśli szukasz kontaktu z naturą i relaksu bez tłumów, to lepiej będzie Ci na kameralnym katamaranie.

Jeżeli masowy wypoczynek na statkach wycieczkowych nie jest tym czego szukasz, to proponujemy Ci nasze rejsy na katamaranach. Są to rejsy na kameralnych jednostkach, które zabierają na pokład od 8 do maksymalnie 24 gości. Cóż za odmiana! Oczywiście wszystko z pełną obsługą hotelową (kapitan, kucharz i ew. pomocnicy) i wyżywieniem.

REJSY NA KATAMARANACH SĄ WSPANIAŁĄ OPCJĄ DLA REJSÓW NA STATKACH WYCIECZKOWYCH.

JAKIE SĄ PLUSY TAKIEGO WYPOCZYNKU?

 • Katamarany mają od 4 do 12 dwuosobowych kabin, każda ma własną łazienkę. Zamiast paru tysięcy osób na pokładzie poznasz 8, maksymalnie 24. To tak jak pływać na przytulnym pensjonacie, a nie na kilkunastopiętrowym hotelu.
 • Zamiast chlorowanego basenu do dyspozycji jest całe morze, a „ocean view” bez dopłaty
 • Ze względu na małe zanurzenie katamarany mogą podpływać blisko ciekawych miejsc i cumować tuż przy miejscach do kąpieli i pływania z maską. Goście z wycieczkowców mogą o tym tylko pomarzyć! Katamaran może podpłynąć bardzo blisko plaży, komunikacja z lądem odbywa się więc szybko, a śmiałkowie mogą płynąć do brzegu wpław!
 • Nie ma restauracji, ale kucharz zadba o podniebienia nawet najbardziej wybrednych osób.
 • Posiłki spożywa się na świeżym powietrzu, a piękny widok jest zawsze wliczony w cenę. Można ucztować, patrząc na zachód słońca albo na uroczą plażę…

Gdzie odbywają się rejsy na katamaranach? Rejsy są w wielu egzotycznych rejonach. Najpopularniejsze są Karaiby (Martynika, Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI), St.Martin, Grenada), SeszeleTajlandia a także inne akweny, takie jak BirmaKubaMalediwy czy Polinezja Francuska.

Z JAKIMI KOSZTAMI TRZEBA SIĘ LICZYĆ?

Koszty rejsów są zróżnicowane w zależności od akwenu, terminu rejsu i jachtu, na jakim się odbywają. Ceny zaczynają się od 820 EUR za osobę (Kuba) i najczęściej wynoszą pomiędzy 1000 EUR, a 2000 EUR za osobę. Kto bierze udział? Wszyscy chętni, którzy szukają niestandardowych form wypoczynku. Czy właśnie tak lubisz spędzać wakacje albo tak je sobie wyobrażasz? Spróbuj, a zobaczysz, że to wspaniałe przeżycie! Jest to również tańsze rozwiązanie od wynajmu luksusowego jachtu wyłącznie dla siebie.

Udostępnij:
Agnieszka Olszewska
EKSPERT DS. NIEZAPOMNIANYCH WIDOKÓW
Copyright © 2024 Blue Sails